Archiv od roku 2013


2018
 • I. kolo JČHL Srubec – 19.5.2018
  Další roční JČHL se rozběhl ve Srubci a na začátek sezony
  z toho nebyl pro naše borce špatný začátek. Čas útoku se zastavil na hodnotě 18:07 (17,49s LP) a bylo z toho konečné 9.   místo. Vítězí v mužské kategorii Novosedly před Milenovicema
  a domácím Srubcem. V ženské kategorii vyhráli Hrdějovice B před Netřebicema a Žernovicema.
   


 • Termíny hasičských soutěží jsou již známy
  Tak jako v minulém roce i letos náš sbor bude bojovat ve dvou hasičských soutěží. Jejich termínová listina je již známa a tak se na ně můžete podívat níže. Opět od každé soutěže proběhne jedno kolo i u nás. JČHL k nám zavítá v rámci 7. kola v neděli 1. 7. 2018 a začátek je od 11 hodin. O poutovní pohár hasičů okresu Písek se v 2. kole bude v Krči soutěžit ve čtvrtek
  5. 7. 2018 od 13 hodin.

   


2017


 • Nové hasičské auto už je v KRČI
  Dlouhé čekání na nový dopravní automobil je u konce. Auto už stojí v Krči a v sobotu 16.12. bylo slavnostně předáno do užívání SDH Krč z rukou starosty města Protivína Jaromíra Hlaváče. Všem, kteří se zasloužili o dodání tohoto automobilu nejen pro SDH Krč patří velké poděkování.
   

  • Fotogalerie auta – zde
  • Fotogalerie z předání auta – zde

 • Jihočeská hasičská liga bude opět i v roce 2018 v Krči
  V Lišově se konala 7.12. 2017 schůze Rady ligy, na níž bylo závodníky a radou odsouhlaseno pořadatelství soutěži pro
  rok 2018
  . Krč tentokrát dostala od všech hlasujících pouze
  1 negativní hlas a opět se může náš sbor připravovat na další pořadatelství. Opět můžeme potvrdit dopředu, že to bude neděle a s největší pravděpodobností 1. 7. 2018 hned po sobotní soutěži JČHL v Milenovicích.
   

  • Zápis ze schůze Rady ligy, zástupců závodníků
   a pořadatelů –
   zde

 • O putovní pohár okresu Písek 2017 – ženy
  KRČSKÉ KOBYLKY SI VYBĚHALY VÍTĚZSTVÍ
  Letošní sezóna hasičské soutěže okresu Písek byla do posledního kola velmi napínavá. Brzy poté, co slezl sníh,
  byla sezóna zahájena na konci dubna první soutěží v Boudách. Co se týče časů, všechny týmy předvedly velmi rychlé útoky. Vítězství si odvezly Paseky A s časem 23,9 a i skvělý čas 27,89
  stačil týmu ze Záboří pouze na poslední 5. místo. Další kola soutěží přinesla různorodé vítěze. Zlato a největší počet bodů si odvážely týmy z Milenovic, Podolí a Krče. Druhá půlka sezóny se rozjela v Milevsku na konci srpna a útoky, které tato soutěž nabídla, nebyly nijak excelentní. Prvenství dosáhly zábořské hasičky s časem 30, 17. Na soutěžích v Pasekách a následně i v Miroticích vyhrály znovu týmy, které dokázaly svůj čas stlačit po 30 vteřin. V Pasekách to byl tým z Podolí a v Miroticích
  to byly holky z Krče. Soutěž gradovala v posledním kole, v Oseku. Nová pravidla, v systému hodnocení se škrtaly
  2 nejhorší výsledky, přinesla velké napětí až do konce. Díky tomu, že tým z Krče skončil na druhém místě a Paseky B nedokázaly překonat jeho čas, se rozhodlo o celkovém pořadí. Stejný počet bodů (174) vybojovaly oba týmy. Vítězství si však nakonec „vyběhaly“ krčské kobylky díky lepšímu součtu časů. Zlato se bude v Krči slavit podobně jako v roce 2014, kdy krčské holky slavily poslední titul.
   

  • Kompletní výsledky – zde

 • Jihočeská hasičská liga 2017 – muži
  Máme to za sebou, můžou si v klidu říci naši muži. Celkově se letošním ročníkem protrápili. Je to škoda, ale nedá se s tím nic už dělat. Muži se zůčastnili všech kol JČHL a až na pár světlých vyjímek se umisťovali kolem 10 místa. Jejich nejlepším výsledkem na sklopné terče byl čas 17,95 v Žernovicích
  a s nástřikovými terčemi si nejlépe poradili v Sedleci a to
  s časem 24,80s.
  Musíme, ale i vyzdvihnout první soutěžní
  16-ctku,
  kterou zaběhl levý proudař na rychlé trati ve Srubci (16,90s). Celkově skončili se ziskem 80 bodů na 10. místě.
   

  • Kompletní výsledky JČHL 2017 – zde
  • Kompletní fotogalerie JČHL – zde
 • XIII. kolo JČHL – Chlum – 23.9.2017
  Máme tu finálovou konfrontaci, která několik let probíhá v Chlumu. Letos se startovní listina zaplnila vcelku slušně, jednatřicet mužských a dvanáct ženských kolektivů je finále jak má být. Tři mužské týmy však jdou mimo soutěž z důvodu zapůjčení více než jednoho závodníka, k tomu se do startovní listiny přidává po dvou All Star sestavách v každé kategorii a ještě finále sedmi nejlepších mužských týmů ze základního kola, odpoledne je tedy nabité. V mužské kategorii padnou dvě šestnáctky, devět sedmnáctek a pouze dva neplatné pokusy, ženám se také, oproti předchozím soutěžím daří lépe a vystřihnou jednu sedmnáctku, dvě osmnáctky a kromě dvou nepodařených pokusech skončí všechny časy do dvacáté vteřiny. V mužské kategorii si druhou příčku pohlídal tým Žernovic před třetím Srubcem, ženy ze Žernovic nedaly Lišovu B šanci a stříbro uhájily excelentním výkonem.
   

  • Výsledky soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde

 • XII. kolo JČHL – Mydlovary – 16.9.2017
  Předposlední konfrontace letošního ročníku proběhla v Mydlovarech, i přes nevábnou předpověď počasí přijelo zabojovat o poslední body dvaadvacet mužských a dvanáct ženských sestav. V mužské kategorii může být znám celkový vítěz pokud vedoucí Chlum B dokončí. Tipéři si přáli časy v šestnacté vteřině k čemuž bohužel nedošlo, pouze tři útoky za sedmnáct, sedm osmnáctek a šest neplatných pokusů, v ženské kategorii proběhne litý boj o body a Mamky si musí pojistit vedoucí pozici. V kategorii padla jedna osmnáctka a dvě devatenáctky, všechny družstva žen řádně dokončila svůj pokus. I přes nepřízeň počasí a díky disciplinovanosti závodníků se podařilo soutěž rychle zvládnout.
   

  • Výsledky soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde

 • XI. kolo JČHL – Sedlec – 2.9.2017
  Posledním nástřikovým zápolením v sezóně byla soutěž v Sedleci. Na místní asfaltovou dráhu zavítalo jednadvacet mužských a jedenáct ženských sestav, v závěru mužské kategorie se rozpršelo a i přestože se déšť na ženskou část uklidnil, neměla děvčata jednoduché tahání hadic v kalužích. V mužské kategorii se povedl jeden čas za dvacet a jeden za dvacet jedna, pět časů naplnilo až vteřinu devětadvacátou a k tomu dva neplatné pokusy, ženy vystřihly pouze jednu jednadvacítku a padl jeden nezaviněný neplatný pokus díky selhání nářadí. Lídr mužského pořadí Chlum si upevnil vedoucí pozici dvaceti body, v ženách bude v posledních dvou soutěžích na předních příčkách litý boj o body.
   

  • Výsledky soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde

 • X. kolo JČHL – Soběnov 26.8.2017
  Poslední srpnovou sobotu proběhla v rámci Jihočeské hasičské ligy sklopková soutěž premiérově v hasičském areálu v Soběnově. Celkem se sjelo slušných devětadvacet mužských a třináct ženských týmů což dokázalo, že pořádající sbor dostal důvěru závodníků oprávněně. Horší už to bylo s výkony, na skvěle připravené dráze, která je slušně do kopce si vylámal zuby nejeden mančaft. V mužské kategorii padla pouze jedna osmnáctka a k tomu sedm devatenáctek, s neplatnými pokusy se také roztrhl pytel, celkem osmkrát se nepodařilo dokončit, ženy na tom nebyly o nic lépe, po jedné devatenáctce a dvacítce převažovaly na výsledkové listině i časy přes třicet, neplatné pokusy v kategorii něžného pohlaví padly dva. Celé odpoledne bylo možné, i přes počáteční problémy s konektivitou díky prošláplému kabelu internetu, sledovat online na webu.
   

  • Výsledky soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde

 • IX. kolo JČHL – Kájov 19.8.2017
  Po třítýdenní pauze se pokračovalo v seriálu nástřikovou soutěží v Kájově, teplý týden se v sobotu zamračil a příjemně se ochladilo, nic tedy nebránilo začít opět rozdávat body za skvělé výkony. Na travnaté hřiště dorazilo jednadvacet mužských a jedenáct ženských sestav, pro které byly připraveny průhledné nástřikové terče SDH Chmelná, a ty proudaře i proudařky opět prověřily. V mužské kategorii jsme viděli jednu skvělou dvacítku, jednu jednadvacítku, tři časy se vměstnaly do vteřiny čtyřiadvacáté a k tomu tři neplatné pokusy. Všem ženám se podařilo svůj pokus dokončit z toho dva časy byly za krásných dvaadvacet, pět časů se nacpalo do vteřiny třiadvacáté.
   

  • Výsledky soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde

 • VIII. kolo JČHL – Srubec 22.7.2017
  Osmé kolo letošního ročníku proběhlo předposlední červencovou sobotu na návsi ve Srubci, kde byly opět očekávány šestnáctkové časy či rekordy ligy a tak se i stalo.
  V ženské kategorii se představilo třináct mančaftů, pouze jeden z nich si připsal neplatný pokus, jeden rekord ligy, ten předvedla děvčata ze Žernovic a k tomu padly čtyři osmnáctky, muži se s tím také nemazali a z pětadvaceti útoků byl pouze jeden neplatný pokus a jeden útok za dvacet, což je velmi slušné, navrch obecenstvo tleskalo rekordu ligy, o který se postarali Milenovice, jednu šestnáctku přihodili Žernovice a vše bylo završeno deseti časy za sedmnáct. Celé odpoledne, i přes technické problémy na kameře, bylo možné sledovat online na webu.
   

  • Výsledky soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde

 • VII. kolo JČHL – Krč 9.7.2017
  Se žhavým nedělním dopolednem pokračoval soutěžní víkend na hřišti v Krči, kde byla účast oproti sobotě o pár týmů nižší, celkem dorazilo dvaadvacet mužských a jedenáct ženských družstev. Na rozpálené dráze to tradičně rozjeli muži, jimž v závěru startovního pořadí znepříjemnil závodění déšť, který na ženskou kategorii ustal. Přestože se po včerejších „žních“ očekávaly opět časy v šestnácté vteřině nestalo se tak, ale bylo k vidění šest skvělých útoků za sedmnáct vteřin, osm týmů se nacpalo do vteřiny osmnácté, ženám se také nedařilo jako v sobotu, jedinou sedmnáctku vystřihla Zlatíčka, pěti útokům stačilo vteřin devatenáct a ostatní už nemohly zasáhnout do bodového hodnocení. Za celé odpoledne padly jen tři neplatné pokusy, dva v mužské kategorii a ženy nedokončily pouze jednou.
   

  • Výsledky soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde

 • VI. kolo JČHL – Křenovice 8.7.2017
  Prázdninový soutěžní víkend, ve kterém se bude letošní ročník lámat do své druhé poloviny, začal v sobotu v Křenovicích. Pořadatel přivítal celkem pětadvacet mužských a třináct ženských sestav. Mužská kategorie se rozjela hned druhým útokem, kdy padl letošní rekordní čas, který byl v polovině ještě atakován, časy v sedmnácté vteřině byly samozřejmostí a s osmnáctkou se nedalo moc čekat vysoké bodové hodnocení. Celkem padly dva časy v šestnácté vteřině, osm sedmnáctek a šest osmnáctek. Ženám se dařilo o něco lépe než v předchozích kláních a také jsme se dočkali útoků za sedmnáct, které byly celkem tři. Motivace před nedělní soutěží v Krči tak jistě je a všechny týmy se budou chtít v neděli opět předvést v tom nejlepším světle.
   

  • Výsledky soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde

 • III. kolo pohárové soutěže okresu Písek – Skály 8.7.2017
  Podrobnosti připravujeme
   

  • Výsledky soutěže – zde
  • Fotografie ze soutěže – zde

 • II. kolo pohárové soutěže okresu Písek – Krč 5.7.2017
  Podrobnosti připravujeme
   

  • Výsledky soutěže – zde

 • V. kolo JČHL – Žernovice 21.5.2017
  Po nástřikovém víkendu pokračuje liga sklopkovou soutěží v podšumaských Žernovicích. Na zdejší dráze se představilo třiadvacet mužských a deset ženských týmů. V mužské kategorii kromě jednoho útoku a třech neplatných pokusech stačilo závodníkům na sestřik terčů devatenáct vteřin, z toho pět časů za sedmnáct, dvanáct časů se vměstnalo do vteřiny osmnácté a tři do devatenáctky, ženám se vůbec nedařilo a po problémech nejen se zdoláním terčů padly tři střední devatenáctky, do jedné desetiny ve dvacáté vteřině se namačkaly tři útoky a všem ženským týmům se podařilo svůj pokus dokončit.
   

  • Výsledky soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde

 • IV. kolo JČHL – Třísov 4. 6. 2017
  Druhým dnem pokračoval nástřikový víkend soutěží v Třísově kde pořadatel přivítal třiatřicet mužských a šestnáct ženských sestav a běhalo se na přeskáčku muži a ženy na dvě nezávislé časomíry. Oproti sobotnímu trápení s terči se moc nezměnilo, i nadále byl hlavním problémem právě nástřik terčů v co nejrychlejší době. V mužské kategorii se žádný útok nedostal pod hranici dvaadvaceti vteřin, jeden se v ní udržel a další nejlepší výkon byl až ve vteřině čtyřiadvacáté, k tomu bylo oproti Holubovu k vidění sedm neplatných pokusů. Ženám se také moc nevedlo, jedna třiadvacítka, dva časy ve vteřině čtyřiadvacáté a v Třísově dokončila svůj útok všechna ženská družstva. I přes velký počet zúčastněných se soutěž zvládla za slušné necelé čtyři hodiny.
   

  • Výsledky soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde

 • III. kolo JČHL – Holubov 3. 6. 2017
  Třetí letošní soutěž rozjela i nástřikový víkend pod Kletí a v Holubově bojovalo o další body pětadvacet mužských a čtrnáct ženských týmů. Obě kategorie si vylámali zuby na nástřiku, který málokdo trénuje a na výsledcích to bylo znát. V mužské kategorii se podařil pouze jeden útok dostat do jednadvacáté vteřiny, následovalo šest třiadvacítek a jeden neplatný pokus, stejný počet neplatných pokusů si připsaly i ženy a k tomu pouze dva časy ve vteřině čtyřiadvacáté. V Tipovací soutěži tipéři nasadili laťku dost vysoko a tak se dá očekávat korekce tipů před další nástřikovou soutěží v Třísově.
   

  • Výsledky soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde

 • II. kolo JČHL – Lišov 21.5.2017
  Víkendové soutěžení se v neděli přesunulo do Lišova kde se oproti sobotní soutěži v Heřmaneči počasí přece jen umoudřilo a k závěru klání vylezlo dokonce slunce. Jen výkony soutěžních družstev tak nějak zůstaly. Od celkem jednačtyřiceti mužských týmů jsme se nedočkali žádného času za sedmnáct, což je v Lišově škoda, za to bylo vidět osm slušných výkonů zakončených ve vteřině osmnácté a devět neplatných pokusů, hodně trápily závodníky prostřiky na terčích a nedotažení k metě nástřiku, patnácti ženským družstvům se povedlo po jedné osmnáctce a devatenáctce, díky mokrému povrchu na doběhu měly holky několik pádů a problémů se sestřikem. Tradičně se soutěžilo ve dvou kategoriích A a B (kategorie A na úzké hadice a kategorie B na široké) Celé odpoledne se díky disciplinovanosti soutěžících povedlo zvládnout v rekordním čase.
   

  • Výsledky soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde
  • On-line přenos ze soutěže ke zhlédnutí – zde

 • I. kolo JČHL – Heřmaneč 20.5.2017
  Nový ročník Jihočeské hasičské ligy odstartoval tradičně
  v Heřmanči. Naši natěšení borci museli ještě před samotnou soutěží vyřešit narychlo zranění proudaře. Nakonec se podařilo sehnat náhradu a na soutěž se mohlo vyrazit. Body se bohužel přivést nepodařilo, když skončli s časem 22,20s (LP 18,14s) na konečném 14. místě. Soutěž vyhrál Srubec s časem 17,94s.
   

  • Výsledky soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde

 • Okrsková soutěž okrsku Protivín 2017
  Tato postupová soutěž se uskutečnila 13. května 2017 na louce u vodárny v Milenovicích. Soutěže se z našeho sboru zůčastnili pouze senioři a skončili na 2. místě. 

  • Výsledky soutěže – zde

 • I. kolo pohárové soutěže okresu Písek – Boudy 29.4.2017
  Tak už je to tady, po krátké pauze se opět rozjely pohárové soutěže okresu Písek. První kolo uspořádali hasiči z Boud
  u Mirotic na sklopné terče. Celá soutěž proběhla na velmi
  dobře připravené dráze za účasti nejlepších sborů z okresu.
  Naši zástupci prokázali velmi dobrou přípravu svými výsledky, když muži vyhráli kategorii open s časem 19,95s a ženy
  v kategorii open skončili na druhém místě s časem 24,97s
  .
   

  • Video útoků mužů – zde
  • Fotogalerie ze soutěže – zde
  • Článek z Píseckých postřehů s výsledky – zde

 • Ples SDH Krč je už minulostí
  Ačkoli je soutěžní sezóna hasičů poměrně ještě daleko před námi, hasiči z Krče však nezaháleli a připravili již tradiční hasičský ples. Na žďárském parketu se v sobotu 4. března roztančilo mnoho hostů v rytmu hudby kapely Elizabeth. Nechyběla ani bohatá tombola, za kterou bychom chtěli poděkovat všem sponzorům. Zábavu kolem půlnoci rozproudil ženský tým se svým originálním tancem v neobvyklých kostýmech. Děkujeme také všem hostům za vytvoření skvělé atmosféry a budeme se těšit na další shledání v nadcházející soutěžní sezóně.

 • Termíny soutěží pro SDH Krč
  Jsou známy termíny hlavních soutěží pro SDH Krč. Jak už bývá zvykem 2 soutěže uspořádá i náš sbor. 

  • Termíny soutěží i s pravidly – zde

2016


 • Mikuláš a šunkožraní již tuto sobotu 3.12.201655243140-info
  Od 18.30 se v hasičsk klubovně uskuteční mikulášská nadílka pro nejmenší obyvatele Krče. Hned po nadílce cca kolem 20 hodiny bude probíhat „šunkožraní“.

 • VII. kolo pohárové soutěže okresu Písek – 24. 9. 2016 Mirotice
  Poslední kolo pohárové soutěže „O putovní pohár hasičů okresu Písek“, přineslo velké drama. Po velkém boji naše devčata obsadila konečné 3.místo, když soutěž v Miroticích vyhráli a to časem 27,41. Gratulujeme!!
  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Konečné pořadí pro rok 2016 – zde

 • XIII. kolo JČHL – 24. 9. 2016 Chlum u Křemže
  Poslední kolo JČHL se tradičně uskutečnilo v Chlumu
  u Křemže. Naši borci vsadili na jistotu a časem 18,08s
  (LP 17,7s) obsadili 11. místo.
  V celkovém ročníku JČHL
  pro rok 2016 tak našim borcům patří konečné 9. místo
  se ziskem 81 bodů.
  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Více o celém průběhu soutěže – zde
  • Konečné pořadí JČHL pro rok 2016 – zde

 • XII. kolo JČHL – 18. 9. 2016 Markvarec
  Po sobotní soutěži v Mydlovarech se našim borcům zadařilo
  v Markvarci o něco lépe. Čas 18,37s (LP 18,14s), ale nestačil
  na lepší než 8. místo.
  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Více o celém průběhu soutěže – zde

 • XI. kolo JČHL – 17. 9. 2016 Mydlovary
  Poslední víkendové hasičské zápolení začalo v Mydlovarech. Na místní dráze se našim borcům nedaří a to platilo i tentokrát. Výsledný čas 19,71s (LP 17,65s) stačil pouze na body za celkové 12. místo.
  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Více o celém průběhu soutěže – zde

 • X. kolo JČHL – 3. 9. 2016 Sedlec
  V Sedleci se uskutečnila letošní poslední nástřiková soutěž. Našim borcům se tato soutěž vydařila a můžeme říct že dosáhli letešního nejlepšího výsledku. Když Krč doběhla tak na výsledné tabuli svítil čas 21,81s (LP 20,92s). Vynikající čas,
  ale bohužel na stupně vítězů nestačil. Za normálních okolností by to na bednu stačilo (vítězství), ale v Sedleci byli ještě 3 týmy lepší a Krč nakonec obsadila konečné 4. místo.
  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Více o celém průběhu soutěže – zde

 • Soutěž ve Zbelítově anulována!!
  Členové výkonného výboru našeho OSH pozor
  rozhodli na včerejším mimořádném jednání
  o tom, že výsledky třetího kola Pohárové soutěže “O putovní pohár hasičů okresu Písek” pro rok 2016, konané dne 9.7.2016 ve Zbelítově se nebudou započítávat do celkového hodnocení soutěže. Důvodem je nerespektování pravidel, které byly stanoveny pro tuto soutěž usnesením VV OSH dne 25.2.2014, pořadatelem.

 • VI. kolo pohárové soutěže okresu Písek-27.8.2016 Milevsko
  V sobotu 27.8. 2016 se uskutečnila tradiční soutěž v požárním sportu „O putovní pohár starosty města Milevska“ na fotbalovém hřišti v Milevsku. Našim ženám se opět nezadařilo podle plánu a s časem 64,02s obsadili poslední 6. místo.
  • Výsledky soutěže – zde
  • Fotografie ze soutěže – zde

 • Náhradní termín pohárové soutěže dospělých!
  Všem potencionálním účastníkům omino-popup_old-2009-10-27pohárové soutěže dospělých „O putovní pohár hasičů okresu Písek“ v roce 2016, sdělujeme, že náhradní termín soutěže v Miroticích je sobota 24. září 2016.

 • V. kolo pohárové soutěže okresu Písek-13.8.2016 Krč
  V sobotu 13.8. 2016 se uskutečnila tradiční soutěž v požárním sportu „O putovní pohár starosty SDH Krč“ na fotbalovém hřišti TJ Sokol Krč.
  • Výsledky soutěže – zde
  • Fotografie ze soutěže – zde

 • IX. kolo JČHL – 6. 8. 2016 Kájov
  V pořadí třetí nástřiková soutěž našim borcům nevyšla podle představ. S časem 25,87 s (PP 22,78s) brali body za konečné
  13. místo.
  Vyhráli kluci z Milenovic časem 21,29s.
  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Více o průběhu soutěže – zde

 • VIII. kolo JČHL – Srubec 23.7.2016
  V sobotu pokračovalo soutěžní klání na sklopné terče ve Srubci. Již v minulém roce tato trať byla nejrychlejší z celého seriálu, protože jde lehce z kopce a letos tomu nebylo jinak. 9 časů, které končili v 17 vteřině hovoří za vše. Škoda jen, že našim borcům se nedařilo a časem 19,03s (LP18,40), obsadili konečné 15. místo. Vyhráli muži z Žernovic časem 17,13s.
  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde

 • VII. kolo JČHL – Krč 10. 7. 2016
  V neděli pokračoval soutěžní víkend soutěží v Krči. Byla to soutěž velmi náročná pro soutěžící i organizátory. Celkem čtyřicet týmů změřilo své síly v požárním útoku během tří hodin. V mužské kategorii jsme mohli vidět třetí nejrychlejší útok55243140-info v historii JČHL, postarali se o něj borci
  ze Šipouna časem 16,84s (PP 16,73s)
  a poprávu soutěž vyhráli.
  I v ženské kategorii padl nový rekord dráhy, ženám
  z Žernovic
  se podařilo svůj pokus dokončit časem 18,30s. Domácí borci obsadili konečné 7. místo, když svůj pokus dokončili časem 18,59s (PP 17,73s). Ženám se až tolik nedařilo a obsadili předposlední 12. místo časem 23,37s
  (LP 22,83s),
  nutno říct, že naše ženy jako jediné běželi ve své kategorii na široké hadice!!
  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde
  • Článek a fotografie z jcted.czzde
  • Článek z Píseckých postřehů – zde

 • VI. kolo JČHL – Křenovice 9.7.2016
  V sobotu se rozjel soutěžní víkend v Křenovicích, kde probíhalo už 6. kolo JČHL. Soutěžní odpoledne poznamenal silný vítr
  a problémy se startovní pistolí. Naši borci ve velmi pozměněné sestavě obsadili konečné 9.místo s časem 19,08s (PP18,52). Zvítězili kluci z Chlumu „B“ s časem 17,35s. V ženské kategorii vyhráli ženy z Lišova „B“ s časem 18,04s
  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde

 • II. kolo pohárové soutěže okresu Písek – Paseky
  25. června odstartoval v Pasekách seriál soutěží „O putovní pohár hasičů okresu Písek“ roku 2016. Celá soutěž se nesla
  ve znamení větrného a deštivého počasí , což přidělávalo vrásky zejména proudařům při nástřiku. Závodů se z Krče zúčastnily ženy v nových dresech, které předvedly, že umí
  a zvítězily s báječným časem 26,89. Pomyslnou třešničkou
  na dortu bylo ocenění pro nejlepší proudařku soutěže. Tou
  se stala naše pravá proudařka Veronika K. s naplněním terče
  v čase 26,65s. Holky, gratulujem.
  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Fotografie ze soutěže – zde

 • IV. kolo JČHL – Třísov 5.6.2016
  Hned po sobotní soutěži následovala další nástřiková soutěž, tentokráte v Třísově. Ani zde se našim borcům nedařilo a vinou přišlápnuté hadice dokončili svůj pokus s časem 26,89s (PP 22,54s!!) za což jim patřilo konečné 12. místo.
  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde

 • III. kolo JČHL – Holubov 4.6.2016
  Další soutěžní víkend začal nástřikovou soutěží v Holubově.
  Na asfaltové dráze se našim borcům nedařilo podle představ
  a s časem 26,66s (LP-24,51s) obsadili konečné 7. místo.
  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde

 • II. kolo JČHL – Lišov 22.6.2016
  Hned z kraje nabrala JČHL rychlost a po soutěži v Heřmanči
  se konala tradiční soutěž v Lišově. Zde se již tolik borcům
  z Krče nedařilo. S lehkým uzlem na hadici u pravého prodaře skončili svůj pokus s časem 24,75s, což stačilo na konečné 24.místo. Jen pro zajímavost, levý proudař sfoukl sklopku
  v čase 17,50s!!!
  Vyhráli kluci z Milenovic.
  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde

 • I. kolo JČHL – Heřmaneč 21.6.2016
  V prvním kole se naši borci předvedli ve skvělém světle.
  V silné konkurenci obsadili krásné 4. místo za čas 18,66
  a zahájili sezónu skvěle. Vyhrála domácí Heřmaneč.
   

  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Více informací o průběhu soutěže – zde
  • Fotogalerie ze soutěže – zde

 • Okrsková soutěž okrsku Protivín – 7.5.2016 Skály
  První soutěží po zimní přestávce, byla okrsková soutěž
  okrsku Protivín ve Skalách. Soutěže se zůčastnilo naše
  mužské družstvo, které soutěž vyhrálo a má právo hájit náš okrsek na okresním kole v požárním sportu.
   

  • Článek z jcted.cz si můžete přečíst – zde

 • Krčský hasičský bál se opět vydařil
  V sobotu 5. března byl ve 20.00 zahájen tradiční ples,

  již pátý v pořadí, v kulturním domě ve Žďáře. Plně
  vyprodaný sál vyplnila hudbou skupina Elizabeth.
  Taneční parket se vlnil v rytmech známých písní
  a nechyběla ani dámská volenka, tanec s květinou.O půlnoci zpestřilo ples každoroční překvapení. Tentokrát
  se neslo v duchu tématu hasičského útoku v tak trochu jiném světle. Mimo skvělou zábavu nescházela ani bohatá soutěž
  o více jak 250 cen. SDH Krč si váží všech sponzorů a tímto bychom jim chtěli poděkovat za ceny, které darovali. Děkujeme
  i všem, kteří neváhali a přišli se pobavit. A neméně si zaslouží poděkování také členové hasičských týmů, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na tom, aby ples vydařil.
  • Fotogalerie z plesu – zde

 • Jihočeská hasičská liga v Krči i v roce 2016
  Již nyní se můžou příznivci hasičského sportu 55243140-info

  těšit na JČHLv Krči. Dle předběžné domluvy
  s radou JČHL by soutěž měla proběhnout
  v neděli 10. července od 11 hodin.
  • Více informací – zde

 • Jihočeská hasičská liga 2015
  Níže si můžete přehrát krátká videa našich soutěžních družstev z JČHL 2015
   


2015


 • XIII. kolo JČHL – 3. 10. 2015 Chlum
  A je pro letošní rok konec.
  V Chlumu u Křemže proběhlo závěrečné 13. kolo JČHL. Naše družstva jela na poslední soutěž hájit umístění v první desítce celkového pořadí a ůkol byl splněn. Muži I. skončili na 10. místě s časem 18,59s(18.50s)

  a muži II. skončili na 13. místě s časem 18,97s (18,90s).
  V celkovém pořadí
  pak muži I. obsadili 7. místo (88 bodů)
  a muži II. 8. místo (88 bodů). Ročník 2016 JČHL v obou kategoriích vyhrála družstva ze Žernovic
   

  • Více informací o průběhu soutěže – zde
  • Výsledky, on-line přenos a videa ze soutěže – zde
  • Konečné výsledky JČHL 2016 – zde

 • XII. kolo JČHL – 29. 9. 2015 Markvarec
  V pro nás nevzdálenější soutěži v Markvarci se borcům
  z Krče vůbec nedařilo. Kluci z I. skončili na 15. místě (19,68s)
  a kluci z II. skončili na 14. místě (19,40s)
   

  • Více informací o celé soutěži – zde
  • Výsledky a videa ze soutěže – zde

 • XI. kolo JČHL – 28. 9. 2015 Mydlovary
  V hasičské aréně Na Horánku v Mydlovarech se našim borcům opět zadařilo. Naše I. skončila na 6. místě (18,66s) a kluci naší II. skončili na 7. místě (19,25s)
   

  • Více informací o celé soutěži – zde
  • Výsledky a videa ze soutěže – zde

 • X. kolo JČHL – 19. 9. 2015 Frymburk
  Screen shot 2014-10-06 at 15.42.44Jak už to bývá zvykem, noční soutěž ve Frymburku nebyla pro naše družstva uspěšná. Borci I. skonči na 44. místě, když měli neplatný pokus. Kluci naší II. na tom byli o něco lépe když za čas 23,57s skončili na konečném 22. místě. Noční soutěž ve Frymburku se pomalu a jistě stává naší noční můrou 🙁
   

  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Více informací o celé soutěži – zde

 • VII. kolo pohárové soutěže – 12. 9. 2015 Skály
  O poslední cenné body hasičské týmy bojovaly stejně jako
  v loni ve Skalách. Sobotní slunné odpoledne přineslo
  excelentní časy v kategorii mužů. Osm týmů z 10 předvedlo souhru a útoky s časy pod 30 vteřin. Nejrychlejší již po třetí
  v řadě byly Milenovice (s exkluzivním časem 23.42) a získaly poslední body, které v konečném součtu nestačily jen na bodový zisk borců z Krče. Krčský tým II ve Skalách skončil
  na třetím místě (26.67 s.)
  za týmem z Pasek a odvezl si tak posledních krásných 28 bodů.
   

  V pohárových soutěžích celkově předvedli krčští muži svou energii, souhru a rychlé časy. Nejhorší čtvrté umístění na soutěži (ve Zbelítově), nejnižší součet časů a celkový součet
  199 bodů v této sezóně znamenal v podstatě suverénní vítězství. Gratulujeme! Hoši děkujem!

  V ženské kategorii open byla poslední soutěž tvrdým bojem
  o body, které mohly týmy posunout na přední pozice,
  ale i poslat je směrem dolů v celkovém pořadí. V zábořském týmu zavládla harmonie a útok byl dokončen v krásném čase 25.92. Na posledních pohárových soutěžích ženy ze Záboří předvedly dobré výkony, takže zaslouženě získaly celkově první místo. O další příčky se v konečném pořadí popralo mnoho týmů s malým bodovým rozestupem. Ženy z Krče bojovaly až do konce. Ve Skalách s časem 27.01 ukázaly nejlepší požární útok jejich sezóny a skončily v soutěži druhé. Pohodu
  a energii v týmu jsme mohly vidět i díky naší proudařce
  a „velitelce zásahu“ Veronice
  , která byla ve Skalách neoficiálně nejrychlejší proudařkou.

  V celkovém pořadí krčské hasičky obsadily druhé místo
  (se 189 body). Svým výkonem ve Skalách získaly důležité body, které je posunuly v tabulce výš. Se stejným bodovým součtem skončily i hasičky z Podolí I, ale jejich neplatný pokus ze soutěže v Pasekách pro ně znamenal vyšší součet časů, tím pádem až třetí příčku. Krčské holky ukázaly svou bojovnost
  a urvaly stříbrnou medaili. Gratulujeme! Holky děkujem!

  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Konečné pořadí pohárových soutěží – zde
  • Fotografie ze soutěže – zde

 • IX. kolo JČHL – 5. 9. 2015 Sedlec
  Nástřiková soutěž v Sedleci se víc než dobře povedla klukům

  z naší I. Ti skončili na krásném 3. místě časem 23,38s a navíc levý proud Jiří Hanzl, byl ze všech proudařů nejrychlejší, když naplnil terč za 20,99s!! Klukům z naší II. se tolik nezadařilo. Brali body za 8. místo s časem 26,06s (LP21,5)
   

  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Více informací o celé soutěži – zde

 • VI. kolo pohárové soutěže – 22. 8. 2015 Nový Dvůr
  V předposledním kole se naším týmů zadařilo následovně.

  Muži SDH Krč II. obsadili 2. místo s časem 25,55s a stále vévodí celkovému pořadí s náskokem 9 bodů před druhým Jehnědnem. Ženy obsadili 4. místo s časem 32,12s a jsou průběžně na 4. místě, když ztrácí na vedoucí Záboří 6 bodů a na druhé Podolí I. pouze 2 body! Poslední soutěž ve Skalách ještě slibuje velké drama!! 

  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Fotografie ze soutěže – zde
  • Více informací o celé soutěži – zde

 • Lukáš Jenší „lovec pohárů“ opět na scéně
  Náročné disciplíny TFA – tedy soutěže železných hasičů, absolvovali účastníci Milevského poháru tentokrát v noci. Lukas_JensiVýsledky se vyhlašovaly hodně časně ráno v neděli 23. srpna. Milevský pohár TFA tak má za sebou třetí díl – první se odehrál v podmínkách zimního stadionu, druhý na rozhledně Kuníček u Petrovic. Ročník se uzavře zářijovou soutěží na milevském náměstí

  s výstupem na věž kostela. Náš zástupce v soutěži Lukáš Jenší opět potvrdil své kvality a skončil na 2. místě!! Když mu vítězství uteklo jen o 0,68ss!!!!
   

  • Více informací o celé soutěži – zde
  • Článek s Milevských postřehů – zde

 • V. kolo pohárové soutěže – 15. 8. 2015 Krč
  Již tradičně se jedna z pohárových soutěží hasičů uskutečnila
  v Krči. O pohár starosty SDH se v požárním útoku utkalo 19 mužských a 13 ženských týmů. Po odpoledních bojích si pohár z Krče odvezli milenovičtí hasiči s časem 23,81s. Zároveň jako vítězové kategorie open si připsali i 30 bodů do celkového hodnocení. Krásné druhé místo si skvělým útokem a časem 25,85s vybojovali domácí borci z družstva Krč II, kteří si tímto umístěním udrželi náskok 7 bodů v celkovém hodnocení. Třetí v pořadí se umístili muži z Jehnědna 26,20s. Na domácí půdě se představil i druhý tým, který se soustředí zejména na Jihočeskou hasičskou ligu. S časem 28,20s, se krčtí muži I. umístili v pořadí jako 5. (hned za zábořskými, kteří si tentokrát dovezli i benzín), když předvedli hezký výkon i v netradiční sestavě.

  V kategorii classic se nejvíce standardně dařilo mužům
  z Vlastce. Na medailových pozicích je v této kategorii doplnili muži ze Žďáru a Oseka. Tyto 3 týmy dokázaly na požárním útoku své časy stlačit pod 40 vteřin.

  Putovní pohár pro nejlepší ženský tým si zasloužily ženy ze Smrkova, z okresu Tábor. Předvedly nejrychlejší požární útok jak v kategorii open, tak classic. Nejvíce bodů do hodnocení pohárových soutěží okresu Písek v kategorii classic pak braly ženy z Kluk, s časem 32,79s, ženy z Nového Dvora a třetí místo vybojovalo žďárské družstvo.
  Kategorie open znovu nepřinesla oslnivé časy. Nejlépe se
  s krčskou dráhou vyrovnaly ženy z Podolí I časem 33,57s Zábořský tým se radoval z druhého místa a pomyslný bronz získaly ženy z Jehnědna. Krčské ženy bohužel neukázaly povedený útok, přesto bylo co slavit! Ačkoli problémy s rozdělovačem rozhodily výkon celého týmu, s časem 81,76s
  si na své konto připsal neoficiální rekord nejdelšího požárního útoku. Výsledky zamíchaly celkovým hodnocením. První místo hájí ženy ze Záboří, krčské ženy se posunuly na 4. příčku. Je však stále o co bojovat, rozdíl mezi 1. a 5. místem jsou pouhé

  3 body, proto se o další body týmy poperou příští týden
  v Nových Dvorech.
   

  • Výsledky ze soutěže – zde

 • VIII. kolo JČHL – 1. 8. 2015 Kájov
  Druhá letošní nástřiková soutěž se již našim borcům vydařila

  o dost lépe než první v Třísově.
  Muži II. obsadili 7. místo s časem 22,74s. Jejich spolubojovníci
  z naší I. pak obsadili 6. místo s časem 22,59s. Celou soutěž vyhrál Chlum B (20,30s) před klukama z Milenovic (21,16s)

  a borcema ze Žernovic (21,82s).
  V celkovém průběžném pořadí patří našim týmům následující pozice: muži I. – 8. místo/49b muži II. – 6. místo/58b 

  • Výsledky, videa a on-line záznam ze soutěže – zde
  • Více info o celé soutěži – zde
  • Fotografie ze soutěže – zde

 • SOUTĚŽ POD PROTIVÍNSKÝMI PLATANY 2015
  Hasičská soutěž byla zpestřením pivovarských slavností
  v Protivíně. Zajímavý terén v platanové aleji přinesl další zajímavou podívanou. Týmy předváděly rychlé časy, protože „sestřelení plechovky“ proudem vody pro ně neznamenal žádný problém. Krásné časy a dobrá nálady provázely celou soutěž. Čas krčských žen 22,78 s. byl dlouhou dobu nejlepším, ovšem tým ze Záboří předvedl ještě o 3 setiny rychlejší útok. Krčské hasičky tak tímto „tréninkovým útokem“ chtěly předznamenat, že se poperou o další body v Krči na 5. okresní pohárové soutěži.
   

  • Fotografie ze soutěže – zde
   platan_holky
   na snímku naše ženské družstvo 🙂

 • IV. kolo pohárové soutěže – 18. 7. 2015 Zbelítov
  Na zbelítovských lukách ve 4. kole okresní pohárové soutěže se družstva poprala o další body do konečného hodnocení. Diváci byli bohužel oslněni spíše slunečními paprsky než samotnými útoky a časy hasičů. Jak ženské, tak mužské týmy měly problémy zejména s nástřikovými terči. Krčské hasičky rozběhly svůj útok celkem dobře, ale musely se potýkat
  s problémy rozpojených hadic a také proudařky neměly jednoduchý úkol zacílit terče kvůli tříštící se vodě z proudnic. Přesto jsme spokojené s naším výsledkem, vybojovaly 6. místo, a tak jsme získaly cenných 25 bodů. V našem týmu si prožila svou premiéru Pavla S. na pozici košařky a Lucka M. se napoprvé skvěle poprala s rozdělovačem. Rozdíl pouhých

  9 bodů mezi prvním a posledním týmem přináší napínavý souboj o celkové umístění v ženské kategorii open.V kategorii open krčští muži získaly 27 bodů za 4. místo a tak v čele celkového hodnocení drží náskok sedmi bodů. „Nejzajímavější“ požární útok předvedli muži ze Záboří. Nedostatek benzínu jim nedovolil ani výstřik z hadic, ačkoli byl celý útok rozběhnut.
  O další body se hasiči poperou v 5. kole okresní pohárové soutěže v Krči. 

  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Fotografie ze soutěže – zde a zde

 • VII. kolo JČHL – 12. 7. 2015 Krč
  Hned v neděli po soutěži v Křenovicích se soutěžilo na naší domácí půdě. Do Krče na velmi tvrdou dráhu dorazilo 28 mužských a 14 ženských družstev s celého Jihočeského kraje. Celá soutěž byla velmi dobře organizována a měla opět

  i on-line přenos.
  Soutěže v Krči se zůčastnila všechna naše aktivní družstva
  a vedla si následovně. Jako první si svůj požární útok zaběhlo družstvo můžů I. a za čas 18,98s brali body za celkové
  9.
  místo. Muži naší II. byli jen o chloupek lepší než jejich kolegové a za čas 18,94s brali body za 8. místo. Jako poslední
  se představili naše ženy doplněné o ženy
  z Jehnědna a po chybě na rozdělovači skončili na 11. místě s časem 45,19s. V mužské kategorii obháli loňské vítězství borci z Žernovic (17,42s)
  a v ženské kategorii vyhráli ženy z Lišova A (19,37s)
   

  • Výsledky a on-line záznam ze soutěže – zde
  • Více info o celé soutěži – zde
  • Fotografie ze soutěže – zde a zde

 • MČR dorostu SH ČMS v PS – Praha 2015
  V sobotu a v neděli (11.-12. července) se v Praze konaloSONY DSCMistrovstí České Republiky dorostu

  v požárním sportu. Náš okrsek měl na této soutěži zastoupení v podobě našeho kamaráda z Krče Aleša Fürsta (SDH Milenovice).
  Alešovi se závod v Praze vyvedl, když obsadil krásné 3. místo v kategorii jednotlivců staršího dorostu. GRATULUJEME!!! 

  • Výsledky soutěže – zde
  • Více info o celé soutěži – zde

 • III. kolo pohárové soutěže – 11. 7. 2015 Paseky
  Jedné krásné slunné soboty (přesněji řečeno 11. července) na malém paseckém paloučku se odehrála další pohárová soutěž. V kategorii open se zúčastnilo tohoto sportovního klání 8 ženských a 11 mužských týmů. Slunečné počasí ale nepřineslo tak krásné časy, jaké bychom mohli očekávat. I když krčský ženský tým nestlačil čas svého útoku pod 30 vteřin, přesto zvítězil a vybojoval tak cenné body do celkového hodnocení. Muži bohužel nepředvedli tak excelentní výkon, jaký jsme očekávali vzhledem k jejich účasti v jihočeské lize. S jejich časem 31.32 se jim podařilo získat bramborovou medaili. Oběma týmům proto přejme lepší časy a hodně energie do dalších požárních útoků.
   

  • Výsledky a videa ze soutěže – zde

 • VI. kolo JČHL – 11. 7. 2015 Křenovice
  V sobotu se rozběhl druhý soutěžní víkend v této sezoně

  v Křenovicích. Na soutěž opět dorazila naše obě mužstva
  mužů a vedli si následovně. Muži I. skončili na 19. místě,
  když dokončili svůj útok časem 27,37. Mužům naší II. se
  dařilo
  o poznání lépe a časem 18,57s si vybojovali 4. místo.
  Vyhrálo družstvo Chlumu B a to časem 17,45s. 

  • Výsledky a on-line záznam ze soutěže – zde
  • Více info o celé soutěži – zde

 • V. kolo JČHL – 4. 7. 2015 Zahájí
  V Zahájí proběhlo již 5. kolo JČHL, které si našim

  borcům z části povedlo. Družstvo můžů I. skončilo
  na 7. místě
  a muži II. svůj pokus vůbec nedokončili :-((
   

  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Více info o celé soutěži – zde

 • IV. kolo JČHL – 27. 6. 2015 Srubec
  Letošní soutěž ve Srubci opět slibovala pěkné výsledky. Soutěže se opět zůčastnilo družstvo můžu z Bezděkova pod Třemšínem a rekord JČHL opět získal novou hodnotu,
  a to 16,39s. Za zmínku stojí i čas druhých Žernovic (16,99s).
  Našem klukům se opět nevedlo podle jejich představ.
  Muži I. skončili na 19. místě za čas 20,06s a muži

  naší II. skončili na 9. místě, když svůj pokus dokončili
  v čase 18,30s. 

  • On-line přenos ze soutěže a výsledky – zde
  • Více info o průběhu soutěže – zde

 • II. kolo pohárové soutěže – 20. 6. 2015 Mirotice
  V sobotu 20.6.2015 vyrazila naše družstva bojovat do Mirotic

  o další body v pohárové soutěži.
  Ženám se nedařilo na této soutěži podle jejich představ,
  když skončili na předposledním místě za čas 43,26s.
  V mužské kategorii náš sbor zastupovali muži II..
  Ve velice pozměněné sestavě si časem 24,55s vybojovali „pouze“ druhé místo, když je překonali kluci z Milenovic
  a stanovili nový rekord pohárových soutěží, ten má nyní hodnotu 23,71s.
   

  • Kompletní výsledky ze soutěže – zde

 • Věčně druhá Krč! Pikov, jsme opět neporazili!!!
  V sobotu 13.6.2015 se konalo Krajské kolo v požárním sportu

  v Prachaticích a Krč skončila zase druhá za Pikovem!!
  Hned první disciplína dne, štafeta 4x100m se nám nevyvedla podle našich představ. Lehké zaváhání na bariéře nás stálo lepší čas. Ale i celkový čas 64,13 nám stačil na průběžné

  2. místo hned za Pikovem.
  Po přestavení dráh se začalo běhat 100m s překážkami.
  Zdese nám zadařilo o poznání lépe, když jsme se dokázali zlepšit oproti minulému roku o více než 5 vteřin, když se nám počítala pouze jen jedna 19-náctka!! Ale i tak součet 6-ti nejlepších časů (112,63s), stačil jen na 2. místo. První byl zase Pikov (110,12s).
  Po obědě následovaly požární útoky a tam jsme se uvedli časem 29,59. Tento čas nám stačil pouze na 4. místo,
  když opět disciplínu vyhrál Pikov.
  Celkově jsme tedy obsadili již po třetí za sebou 2. místo,
  za stále neporaženým Pikovem!!!
  Pikove, příští rok je už snad vítězství naše 🙂
   

  • Kompletní výsledky ze soutěže – zde
  • Video našeho útoku – zde

kraj-pt-2015


 • !!! Začínáme druhé kolečko po Jihočeském kraji !!!
  Již tuto sobotu se tradičně v Milevsko na zrekonstruovaném stadionu uskutečnilo Okresní kolo v požárním sportu okresu Písek. Náš sbor opět vyslal to nejlepší co má. A naši borci již po osmé v řadě vyhráli toto klání, když v žádné disciplíně nenašli opět přemožitele. Gratulujeme 🙂

  Prachatice, těště se na naše borce 🙂 Pikove, třes se 🙂 

  • Fotografie ze soutěže – zde
  • Kompletní výsledky mužské kategorie – zde
  • Článek z Píseckých postřehů – zde

Okres


 • III. kolo JČHL – 7. 6. 2015 Třísov
  V Třísově se tradičně běželo na nástřikové terče, které né každému týmu sedí. Naši borci z družstva I. zaběhli za krásných 25,33 (PP 23,38) a brali body za 8. místo. Mlaďáci

  z našeho II. družstva brali body za 12.místo, když naplnili terč
  za 25,80 (PP 25,65). 

  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Více info o celé soutěži – zde
  • Průběžné pořadí po III. kole JČHL – zde

 • Rozledna Kuníček hostila závodníky Milevského poháru v soutěži TFA
  V neděli 24. května se konalo jarní kolo seriálu soutěží známého jako Milevský pohár TFA. Druhý ročník Jarního železného hasiče se opět uskutečnil v malebném prostředí rozhledny Kuníček, v Petrovicích u Sedlčan.

  Soutěž se skládala ze silové části a vytrvalostního výstupu na 36m vysokou rozhlednu. Jednalo se o velmi náročnou trať, kterou se podařilo zdolat takřka všem přítomným soutěžícím.
  V mužské kategorii náš sbor reprezentoval opět
  „lovec pohárů“ Lukáš Jenší
  a jak jinak než vítězně ve své kategorii.
   

  • Více o soutěži a fotky – zde

ZH


 • II. kolo JČHL – 24. 5. 2015 Lišov
  V Lišově na soutěžící opět čekala skvěle připravená dráha
  s on-line přenosem do celého světa a spoustou kvalitních týmů nejen z Jihočeského kraje. Na této soutěži se našim borcům dařilo o něco lépe. Muži naší I. obsadili opět 11. místo za čas 20,66s. To našem mladým klukům z II. se dařilo lépe

  a časem 18,81 brali body za 6. místo. Vítězem se opět stali borci z Bezděkova pod Třemšínem, když tentokráte dokončili ůtok pouze s časem 17,29 🙂

 • Průběžné pořadí JČHL Průběžné pořadí JČHL
 • Více o soutěži v Lišově Více o soutěži v Lišově
 • Výsledky a videa z Lišova Výsledky a videa z Lišova


 • I. kolo JČHL – 23. 5. 2015 Heřmaneč
  V Heřmanči byla opět zahájena sezona JČHL. Již rezervace týmů slibovala krásné časy a také se tak stalo. Na soutěž dorazily borci z Bezděkova pod Třemšínem (lonští vítězové extraligy v požárním sportu!!) Kluci na trať vlétli jak uragán

  a časem 16,56 stanovily nový rekord JČHL!!!
  Našim borcům se zas tolik nevedlo:-( Muži naší I. skončili

  s časem 19,45 na 11. místě a borci naší II. dokončili svůj
  pokus s časem 19,99s a obsadily konečné 14. místo.
   

  • Výsledky soutěže a videa – zde
  • Více informací jak celá soutěž probíhala – zde

 • I. kolo THL – 9. 5. 2015 Dvorce
  Hned v sobotu po pohárové soutěži vyrazili borci SDH Krč I.
  na I. kolo Táborské hasičské ligy (THL). Hned po příjezdu na soutěž je čekalo překvapení v podobě terčů. THL již přestala používat svoje „lehké“ terče a tak sestřelení sklopných terčů bude vyžadovat lepší souhru týmu. A troufám si říct,
  že 16ctkové časy jen tak na THL neuvidíme 🙂
  Kluci na této soutěži obsadili celkové 22. místo za čas 22.79 (LP18:52). 

  • Výsledky soutěže a videa – zde
  • Článek z Píseckých postřehů si můžete přečíst – zde

 • I. kolo pohárové soutěže – 8.5.2015 Jehnědno
  Tak už je to za námi. I. kolo pohárové soutěže „O putovní pohár hasičů okresu Písek“ proběhlo v Jehnědnu. Této soutěže se zůčastnila tradičně všechna naše družtva. Muži SDH Krč II. svou kategorii vyhráli časem 26,63s, když za sebou nechali rivaly ze Záboří (2.místo za čas29,3s) a své kolegy z SDH Krč I. Ty skončili na 3. místě za čas 29,77s. Naše ženy si také vedly velmi úspěšně, když vyhráli časem 29,9s. Sezonu jsme odstarovali velmi skvěle 🙂
   

  • Výsledky soutěže a videa – zde
  • Fotografie ze soutěže – zde

 • Okrsková soutěž – 2.5.2015 Záboří
  VSezonu 2015 naše soutěžní družstva zahájila okrskou soutěží okrsku Protivín. Tato soutěž se konala na Vrchu v Záboří. Nás sbor do této soutěže nasadil celkem 4 družstva a ty si vedla následovně. Muži I. skončili na posledním 5. místě, jen díky NP z pořárního útoku. Muži II. skončili na 2. místě, když je předstihli Milenovice díky lepšímu útoku o pouhou 0,3s. Ženy skončili také na 2. místě za domácím Zábořím, které vyhrálo díky lepšímu času v požárním útoku. Jen senioři v Záboří vyhráli svou kategorii.
   

  • Celkové výsledky soutěže – zde
  • Fotografie ze soutěže – zde

 • Železní hasiči měřili své síly v Milevsku
  V sobotu 21. března Milevský zimní stadion hostil železné hasiče. Domácí tým Racing rescue připravil druhý ročník LJzimního Milevského poháru TFA. Na tuto soutěž vyrazil i náš „železný hasič a lovec pohárů“ Lukáš Jenší. V konkurenci 21. soutěžících obsadil Lukáš krásné 3. místo!!!
   

  • Více informací ze soutěže a foto – zde

 • Na plese hasičů SDH Krč to zase pěkně žilo!
  Rok se s rokem sešel a sbor dobrovolných hasičů z Krče

  zahájil svou sezónu na tanečním parketu již IV. hasičským plesem uspořádaným v kulturním domě ve Žďáře. 28. března se od 20 hodin roztančil plně vyprodaný sál v rytmech písní skupiny Ellizabeth. Skvělá zábava byla doplněna bohatou tombolou, kde se hrálo o více než 200 cen.
  Dámská volenka byla předvojem k vyvrcholení tohoto večera, kterým bylo půlnoční překvapení. Nejen pánům se zatajil dech, když se u tyče objevila svůdná Lucie Loo Šimková se svým představením v pole dance.
  SDH Krč si váží všech sponzorů a chtěl by jim poděkovat za ceny, které darovali do tomboly. Děkujeme i všem návštěvníkům za vytvoření skvělé atmosféry a už teď se těšíme na příští krčskou tanečně-hasičkou sezónu. 

  • Fotografie z plesu – zde
  • Sponzory bálu si můžete přečíst – zde

2014


 • Termínová listina soutěží “ O putovní pohár hasičů okresu Písek“ pro rok 2015
  pozor_webLetošní ročník přinese zásední průlom v pohárových soutěží. Rezervovat pořadí na jednotlivé soutěže bude možno on-line!! Tedy pokud vše bude řádně schváleno!!! 

  • Kompletní termínová listina – zde

 • Termínová listina a pravidla JČHL – 2015
  Ve čtvrtek 4.12. 2014 zasedala rada JČHLpozor_web společně s nejlepšími týmy JČHL a dohodli se na změně pravidel a termínové listině pro 16. ročník JČHL.
   

  • Kompletní termínová listina s pravidly – zde

 • Jihočeská hasičská liga bude i v roce 2015 v Krči
  Ve čtvrtek 4.12. 2014 zasedala rada JČHL společně s nej týmy JČHL a rozhodly, že v roce 2015 se jedno ze 13-nácti kol JČHL poběží i v Krči a to konkrétně v neděli 12.července od 11:00. Jistě se budeme snažit o to, aby soutěž byla opět přenášena on-line. Již teď můžeme v předstihu říct, že naší soutěže se zůčastní redakce časopisu MAXIM. Sami redaktoři si vyzkouší co požární sport obnáší. Těšit se budete moct i na krásné hostesky a soutěže o ceny.

 • XV. kolo JČHL – 4. 10. 2014 Chlum u Křemže
  Už je to tady! Už je to tady! Poslední soutěž JČHL v tomto roce je za náma. Soutěž v Chlumu se nám opět nevydařila podle našich představ. Celým seriálem JČHL pro rok 2014 jsme se rozloučili neplatným pokusem. V celkovém hodnocení jsme však udrželi konečné 6. místo, když jsme ještě v půlce seriálu JČHL byli na medailových pozicích. Na soutěži se nadařilo ani našemu „B-éčku“. Kluci skončili na 24. místě, když se jim podařilo schodit sklopky v čase 21:32s. Jediné co nás může těšit, je fakt, že se nám alespoň dařilo v tipovací soutěži. Mužskou kategorii vyhrál Zeus a může se těšit na proudnici.

  Na 3. místě pak skončil Kašpi 🙂

 • Více o poslední soutěži JČHL v Chlumu Více o poslední soutěži JČHL v Chlumu
 • On-line přenos a ostatní videa z Chlumu On-line přenos a ostatní videa z Chlumu
 • Konečné pořadí JČHL pro rok 2014 Konečné pořadí JČHL pro rok 2014
 • Konečné pořadí tipovací soutěže JČHL Konečné pořadí tipovací soutěže JČHL


 • Soutěžní sobota 4. 10. 2014 – Paseky
  Pochmurná sobota byla poslední soutěží našich seniorů

  a žen v roce 2014. Soutěžilo se na louce v Pasekách v soutěži
  “ O pohár starosty obce Paseky“. Ženy zakončili sezonu druhým místem s časem 30,91, když je porazily ženy z Jehnědna. Největšího ohlasu v Pasekách dosáhli naši senioři. Jejich požární útok na 2B se stříkačkou PS8 byl nezapomenutelný. Čas nebyl zas tak podstatný, hlavně, že se lidi bavili a mohli vidět že i stará technika nepatří do starého železa 🙂 

  • Video požárního útoku seniorů – zde
  • Fotografie ze soutěže – zde
  • Výsledky celé soutěže – zde

 • XIV. kolo JČHL – 27. 9. 2014 Frymburk (noční)
  Jak už bývá zvykem tak předposlední soutěž JČHL byla na programu poslední víkend v září ve Frymburku. Tato noční soutěž za pouličního osvětlení se mezi hasiči dostává v rámci Jihočeského kraje největší oblibě. Na soutěži běželo celkem

  43 mužských a 23 ženských týmů!!! Naši borci na této soutěži samozřejmně nechyběli a výsledek? Krč opět nezazářila, pravý proudař nedal proudnici za běhu a to stálo naše borce lepší umístění, nakonec skončili na 20.místě s časem 27,80 🙁 Díky tomuto nezdaru a lepším výsledkům našich konkurentů jsme se propadli z průběžného celkového 4. místa na 6. místo. Již ve Frymburku mohli celkové vítězství v seriálu JČHL slavit Netřebice, protože jejich náskok před poslední soutěží je již nedostižitelný. Kluci gratulujeme 🙂 Celou soutěž bylo možné opět sledovat z pohodlí a tepla svého domova 🙂
  • Více informací o průběhu noční soutěže Více informací o průběhu noční soutěže
  • On-line přenos z Frymburku On-line přenos z Frymburku
  • Průběžné pořadí JČHL Průběžné pořadí JČHL


 • XIII. kolo JČHL – 21. 9. 2014 Markvarec
  Výlet do Markvarce se nám nevydařil podle našich představ. Na dráhu jsme vyběhli jako první a se zaváháním na rozdělovači jsme dokončili požární útok v čase 27,27 což stačilo na konečné 21. místo, ale body jsme brali za 14. místo a to pouze 2 body. V průběžném pořadí zatím stále držíme 4. místo

  s minimální strátou na 3. místo na kterém je Chlum B.
  • Více informací o celé soutěži Více informací o celé soutěži
  • Video našeho útoku Video našeho útoku
  • Průběžné pořadí JČHL Průběžné pořadí JČHL


 • XII. kolo JČHL – 20. 9. 2014 Mydlovary
  Soutěž v Mydlovarech byla pro nás opět neúspěšná 🙁 Lehké zaváhání našich proudařů nás stálo lepší umístění. Čas 20,79 stačil na konečné 12. misto. V soutěži se nedařilo ani největším favoritům!!! Soutěž vyhrál čas 18:50!!!

 • Více informací o celé soutěži v Mydlovarech Více informací o celé soutěži v Mydlovarech
 • Video našeho útoku Video našeho útoku
 • On-line přenos z Mydlovar On-line přenos z Mydlovar
 • Průběžné pořadí JČHL Průběžné pořadí JČHL


 • Soutěžní sobota 13. 9. 2014
  Deštivé počasí, které v sobotu panovalo našim týmům moc nepřálo. Jak muži na Šumavské hasičské lize tak i ženy na soutěži O pohár ředitele JE Temelín, zůstali za očekáváním, které se do nich před soutěžemi vkládalo. Muži skončili na závěrečném kole ŠHL na 10. místě, ale díky divoké kartě, kterou získali od pořadatele běželi naši borci finále na 2B
  a to vyhráli. Ženy v Dřítni byli po prvním kole s celkem velkým náskokem druhé, ale v druhém kole se jim tolik nedařilo, protože musely bežet na zapůjčeně věci z Milenovic (rozdělovač, savice, koš)
  a neosahana technika, zavinila nezapojené „B-éčko“ a tím si ženy pohoršily a skončili na konečném 7.místě a sen
  o hodnotných cenách byl ty tam 🙁 

  • Video požárního útoku ze ŠHL – zde a zde
  • Více informací ze ŠHL v Drachkově, aneb „Krč vůbec nezám“zde
  • Více o soutěži v Dřítni – zde
  • Více o cenách, o které se soutěží – zde

 • Noční soutěž Záboří – 6. 9. 2014
  Letošní soutěž v Záboří, byla pro naše soutěžní družstva konečně po několika smolných letech velice úspěšná!

  Do bojů o 50l sudy piva jsme vyslali naše „B-éčko“ a ženy.
  A co se nestalo, oba týmy své kategorie vyhrály a ze Záboří
  si krom 2ks 50l sudů Kozlíka stupně 11 odvezli ještě i 10kg uzené kýty. Muži i ženy do Zabořské tmy vlétli a jejich časy
  byly bezkonkurenčně nejlepší. Muži dokončili útok časem
  17:45 a ženy 22:70.To bude hezká dohasná!
  Nezbývá nám než hasičům do Záboří poděkovat, za zajištění krásné dohasné 🙂 DĚKUJEME!! 

  • Výsledky soutěže – zde
  • Článek z Protivínských listů – zde

nocni


 • XI. kolo Jihočeské hasičské ligy – Sedlec 6. 9. 2014
  Soutěž na asfaltové dráze v Sedleci se nám vůbec nepovedla. Běželi jsem jako první a všem jsme ukázali jak se nemá dneska v Sedleci soutěžit. Nezapojené B-éčko a C-éčko na rozdělovači znamenalo neplatný pokus 🙁 Letos náš první a doufáme, že

  i poslední. Soutěž nevycházela ani favoritům a časy vůbec neodpovídali možnostem týmům, kteří na soutěž přijeli. Padli pouze 2 osmnáctky!!!
  • Více informací o celé soutěži v Sedleci Více informací o celé soutěži v Sedleci
  • Video útoku SDH Krč Video útoku SDH Krč
  • Průběžné pořadí JČHL po 11. kole Průběžné pořadí JČHL po 11. kole


 • 7. kolo soutěže „O putovní pohár hasičů okresu Písek“ – Skály 30. 8. 2014
  Seriál soutěží „O putovní pohár hasičů okresu Písek“ je pro tento rok už minulostí. Sezóna byla ukončena na fotbalovém hřišti ve Skalách. Soutěž dopadla pro náš tým mužů na výtečnou. Časem 25,78 ve Skalách vyhráli a v celkovém hodnocení obsadily 1. místo se ziskem 205 bodů a vyhráli před druhým Jehnědnem o 22 bodů. To naše ženy měli cestu

  k celkovému vítězství „trnitou“. Chyba na nabíračce stála cenné vteřiny a čas 38,37 stačil ve Skalách na konečné 5. místo. A tak se naše ženy museli o celkové vítězstí v seriálu strachovat až do samého závěru soutěže. Největší konkurentky, družstvo žen
  z Jehnědna po chybě na přetlakovém ventilu svůj pokus opakovala. Ale čas 33,93 jim na vítězství nestačil a tak naše ženy neohrozili!!! Ženám celkové vítězství v seriálu zajistil zisk 201 bodů. Takže v Krči mohla vypuknout dvojnásobná radost, když muži i ženy vyhráli v celkovém hodnocení seriálu

  „O putovní pohár hasičů okresu Písek“ 

  • Výsledky a videa soutěže ve Skalách – zde
  • Celkové konečné pořadí – zde
  • Fotografie ze soutěže – zde
  • Článek z Protivínských listů – zde
  • Článek z Píseckých postřehů – zde

SONY DSC
Vítězná druřstva soutěží „O putovní pohár hasičů okresu Písek „


 • X. kolo Jihočeské hasičské ligy – 23. 8. 2014 Srubec
  Ve Srubci proběhlo další soutěž JČHL a my jsem samozřejmně opět bojovali o další body. Útok se nám nevyvedl tak jak bychom si představovali a časem 19:23 jsme brali body za

  6. místo. Naši největší konkurenti v boji o přední umístění
  v celkovém hodnocení nám, ale o moc neodskočili. Zatím se stále držíme v celkovém hodnocení na medajlových pozicích, když na druhý Sedlec ze 3.místa ztrácíme jen 1 bod a rozdíl na vedoucí Netřebice se navýšil jen nepatrně, ale stále je to dost. Domácí pořadatel si připravil pro nejlepších 5 mužských týmů
  + divokou kartu SUPERFINÁLE na 2B hadice, kde vítěz získal motorovou benzínovou sekačku Motor Jikov!!!
  A ta nakonec skončila v domácích rukou, když si pořadal

  dal divokou kartu aby vůbec do malého finále mohl
  zasáhnout, protože po útoku mužům patřila 12. pozice.

 • Výsledky a informace jak celá soutěž probíhala Výsledky a informace jak celá soutěž probíhala
 • Video našeho útoku Video našeho útoku
 • Průběžné pořadí JČHL po 10. kole Průběžné pořadí JČHL po 10. kole


 • „O putovní pohár starosty SDH Krč“ – 16. 8. Krč
  V sobotu se soutěžilo na naší domácí půdě v soutěži „O putovní pohár starosty SDH Krč“, která byla součástí VI. kola pohárové soutěže okresu Písek. Celkem se do Krče sjelo 16 týmů mužů

  a 13 týmů žen.
  Soutěžilo se opět v katagoriích Open a Klasik jak v ženách tak
  i v mužích. Kategii Klasik v ženách vyhráli děvčata ze Smrkova (TA) a v mužích pak vyhráli kluci z Milevska. Kategorie Open byla z pohledu našeho sboru nejzajímavější. Ženy z Krče obsadily na domácí půdě časem 28,58 2. místo když
  je předběhli děvčata ze Záboří (28,09) a na 3. místě skončilo družstvo žen z Podolí I. (29,97). Největší konkurent našich žen na celkové vítězství, ženy z Jehnědna skončili až na 4. místě. Mužskou kategorie byla dosti našláplá. Jako první vyběhli
  na dráhu naši kluci Krč „B“ a jejich čas se zastavil na hodnotě 26,37 (4.místo). Dlouho tomu netrvalo a jejich čas byl překonán muži z Jehnědna zaběhli svůj útok na výbornou a časem 25,83 (2.místo) se rázem stali novým lídrem. Ale né však na dlouho! Náš druhý domácí tým Krč „A“ posílen o Václava Šupitara st.
  z Milenovic předvedl, že mu domácí dráha svědčí a čas 24,49 mluví za vše 🙂 Jediný kdo mohl ještě celkové pořadí změnit byli kluci ze Záboří. Ty nakonec časem 26,32 brali body za
  3. místo. Putovní pohár pro ženskou kategorii putuje do Záboří a pohár pro mužskou kategorii zůstává v domácím držení, Václave DĚKUJEME 🙂 

  • Výsledky ze soutěže – zde
  • Průběžné výsledky celého seriálu „O putovní pohár hasičů okresu Písek“ – zde
  • Fotografie ze soutěže – zde
  • Článek z Píseckých postřehů k přečtení – zde
  • Videa ze soutěže – zde

20140816_160423 (1)

Naši úspěšní hasiči 🙂


 • V. pohárová soutěže okresu Písek – 9.8. Jehnědno
  Po krátké přestávce se opět rozběhl kolotoč pohárových soutěží na Písecku. Tentokráte se bojovalo na louce v Jehnědnu a naše týmy si vedli opět skvěle. Muži časem 26,65 vyhráli svou kategorii a v celkovém pořadí stále vedou, když mají na druhé Jehnědno náskok 14 bodů. Ženy skončili časem 29,03 na druhém místě, když je dokázali předběhnout jen domácí ženy

  s časem 26,56. Celkově i naše ženy vedou, ale jen o pouhé
  2 body před ženy z Jehnědna. 

  • Výsledky celé soutěže – zde
  • Videa útoků – muži a ženy
  • Průběžné pořadí – zde

jehnedlo

Naši úspěšní hasiči v Jehnědnu 🙂


 • IX. kolo Jihočeské hasičské ligy – 2. 8. Kájov
  Soutěží v Kájově se seriál JČHL rozloučil s nástřikovými terčemi. Od teď se zas pojede jen a jen na sklopné terče.

  Soutěž jsme dokončili na 4. místě časem 25:00. Před naše borce se dostali kmenti ze Sedlece (24:75), lídr JČHL
  z Netřebic (23:85) a celou soutěž vyhráli kluci ze Žernovic časem 21:53!!! Tento čas je historicky 5. nejlepší čas JČHL na nástřikové terče!!! V průběžném pořadí nám stále patří 2. místo o které se dělíme s kmety ze Sedlece. Na záda nám,
  ale dýchají kluci ze Žernovic, když na nás ztrácejí 6 bodů.
  Celý seriál vedou zatím neohroženě Netřebice. 

  • Výsledky celé soutěže – zde
  • Video našeho útoků – zde a zde
  • Podrobnosti o celé soutěži – zde
  • Fotografie z našeho útoku – zde
  • Průběžné pořadí JČHL – zde

 • VIII. kolo Jihočeské hasičské ligy – 26. 7. Holubov
  Sobota v Holubově byla pro naše týmy úspěšná. Naši muži skončili na 2. místě, když je předběhli jen kluci z Netřebic

  a naše „béčko“ skončilo na místě 9. Diky tomuto úspěchu naši borci poskočili na průběžně celkové 2. místo za vedoucí Netřebice a mají 12 bodů náskok na 4. Mydlovary „A“. Již totu sobotu se bude opět soutěžit v Kájově a opět se bude jednat
  o nástřikové terče. Sobotní úspěch našich hasičů ještě potvrdil David Jenší, když vyhrál tipovací soutěž v obou katagoriích. Navíc Zeus celou tipovací soutěž v mužské kategorii vede 🙂 

  • Video a výsledky ze soutěže – zde
  • Více informací o celé soutěži si přečtete – zde
  • Fotografie z našich útoků – zde
  • Průběžné pořadí JČHL – zde
  • Tipovací soutěž – zde

JCHL Holubov

 


 • Oslavy 120. výročí založení hasičů v Krči
  V sobotu 19. 7. 2014 probíhaly oslavy založení sboru v Krči.

  K poslechu a tanci hrála do večerních hodin Doubravanka, kterou vystřídala diskotéka vEnCy-x. Vrcholem oslav byla ukázka zásahu hasičů z Protivína na hořící automobil. Ještě před tím, ale náš sbor obdržel od sousedů ze Záboří prapor,
  za což jim děkujeme, protože díky nim náš sbor ušetřil nemalé peníze, které nový prapor stojí 🙂 Ten kdo zůstal doma jistě prohloupil. Oslavy skončily až v pozdních ranních hodinách
  a i díky skvělému počasí měli hladný a bezproblémový průběh. Za bezproblémový průběh patří dík místním hasičům, městu Protívín a jaderné elektrárně Temelín, která na chod oslav přispěla finančním darem v rámci „Oranžového roku
  v Protivíně“.
  Další podrobnosti budeme v průběhu týdne doplňovat! 

  • Článek z Temelínek o příprevě na akci si můžete
   přečíst – zde
  • Článek ze serveru novinky.cz si můžete přečíst – zde
  • Fotografie z oslav k nahlédnutí – zde
  • Video zásahu na hořící automobil – zde
  • Článek z Temelínek o celé akci – zde
  • Reportáž z oslav

hasiči 2014 výběr44web


 • VII. kolo Jihočeské hasičské ligy 13. 7. Krč
  Poprvé v historii Jihočeská hasičká liga zavítala na okres Písek. Domácí pořadatelský nováček se ze soutěží organizačně vypořádal skvěle a jedinou kaňkou na skvělém nedělním závodním odpoledni byl krátký slabý dešť. Celá soutěž byla navíc přenášena online a zůčastnilo se jí 26 mužských

  a 12 ženských týmů!! Muži z Krče celou soutěž zahájili
  a časem 18,37s nasadili laťku dosti vysoko. Dlouho se tento
  čas na výslunní neohřál. Hned v zápětí běželi kluci ze Žernovic
  a potvrdily roli favorita. Ča 17,39s je zatím nejlepší čas letošního roku na sklopné terče v rámci JČHL!! Celá soutěž hezky v klidu probíhala dál, až do doby, kdy běželi kmeti ze Sedlece. Časomíra jejich útoku ukázala 18,36s a rázem šli
  na druhé místo, když o pouhou jednu setinu sekundy porazili domácí borce. Naš druhý tým s problémy svůj útok dokončil
  v čase 26,26s a bylo z toho 18. místo. I v ženské kategorii
  jsme měli zastoupení. Naše ženy časem 21,66 obsadily krásné 5.místo. Vítězkami se staly ženy z Chlumu, body za druhé místo brali ženy z Mydlovar a třetí skončily ženy ze Srubce.
  !!!Výkon mužů z Žernovic a žen z Chlumu patří do žebříčku nejlepších top 10 útoků z celé 15-ti leté historie JČHL!!!
   

  • Výsledky a online přenos ze soutěže – zde
  • Více o průběhu celé soutěže – zde
  • Průběžné pořadí JČHL po 7. kole – zde
  • Článek z www.jcted.cz si můžete přečíst – zde
  • Fotografie ze soutěže – zde a zde
  • Článek z Píseckých postřehů si můžete přečíst – zde

JHCL_Krc_13.7.14._280Krčští úspěšní hasiči 🙂


 • VI. kolo Jihočeské hasičské ligy 12. 7. Křenovice
  V sobotu v Křenovicích jsme nechtěli opakovat situaci ze Zahájí a tak jsme si domluvili hasičskou stříkačku z Malešič. A udělali jsme dobře. Svůj požární útok jsme dokončili za 19,20 sekund což nám stačilo na 6 místo. Soutěž vyhrálo domácí družstvo

  „A“ časem 18,32. V ženské kategorii vyhráli ženy ze Srubce, když jako jediné předvedli čas pod 19 sekund.
   

  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Více o celém průběhu soutěže – zde

 • IV. pohárová soutěž okresu Písek – 12.7. Zbelítov
  Po několikaleté odmlce se opět vrátila pohárová soutěž do Zbelítova, který je co do cestování nejdál od našeho základního tábora 🙂 V mužské kategorii skončili naši muži II. na 2. místě, když je předběhli jen muži z Jehnědna a podařilo se jim trochu stáhnout náskok na naše kluky. V celkovém pořadí tak naši muži vedou o 12 bodů před Jehnědnem. Ženám se zadařilo

  o něco lépe a celou soutěž vyhráli. Celkově jsou teď ve vedení o 3 body před Jehnědnem.
   

  • Výsledky a videa ze soutěže – zde
  • Průběžné celkové pořadí – zde
  • Fotografie ze soutěže – zde
  • Článek z Píseckých postřehů si můžete přečíst – zde

 • V. kolo Jihočeské hasičské ligy – 5.7.2014 Zahájí
  Po skoro měsíční přestávce se opět naplno rozběhla JČHL. Tentokráte se týmy utakli v Zahájí. Na skvěle připravené trati

  se v mužské kategorii podařilo vyhrát největším favoritům ze Źernovic a aby toho nebylo málo tak i ženy ze Žernovic svou kategorii vyhráli.
  Naši muži se bohužel i přes velkou snahu o rychle dopravení hasičské stříkačky z Mirotic do Zahájí soutěže nezůčastnili.
  A poprvé v této sezoně si nepřipsali ani bod 🙁
   

  • Online přenos ze soutěže si můžete pustit – zde
  • Kompletní výsledky celé soutěže – zde
  • Více informací o průběhu celé soutěže – zde

 • III. pohárová soutěž okresu Písek – 5.7.2014 Mirotice
  Pohárová soutěž v Miroticích se nesla pro naše týmy na stříbrné vlně. Jak muži II. tak i ženy shodně obsadily 2. místa. Muži nestačily na vítěže ze Zbelítova a ženy na své největší konkurentky v boji o celkové vítězství z Jehnědna. Celkově si naše týmy vedou více než dobře. Krčská II. vede po třech soutěžích před druhým Zbelítovem o 12 bodů a ženy ztrácí na průběžně vedoucí Jehnědno 2 body.
   

  • Výsledky celé soutěže a videa najdete – zde
  • Fotografie ze soutěže k nahlédnutí – zde

 • „Kruh se uzavřel“ 21.6.2014 ve Strakonicích
  Do dnešního dne naši muži 6 let jezdili po jednotlivých okresech Jihočeského kraje a reprezentovali okres Písek. Letos vyrazili již na sedmé poračování své poutě po Jihočeském kraji, aby uzavřeli „kruh“. Po minulém roce před našimi muži stál nelehký úkol v podobě obhajoby 2.místa z loňského roku. K velkému překvapení, Krč opět po roce skončila na 2 místě hned za suverénem z Pikova, který v Jihočeském kraji kraluje nepřetržitě již 5 let!!! Obhajoba 2. místa se však nerodila snadno. Po disciplíně 100m překážek nám patřilo až 4 místo, když naše běžce potkávala jedna smůla za druhou. Chuť jsme si zpravili až ve štafetě na 4x100m, kde jsem skončili na druhém místě v našem rekordu 63,25. Jako poslední disciplína dne byl požární útok. Tuto disciplínu jsem vyhráli o pouhou 1setinu sekundy před Pikovem. Vítězný čas požárního útoku měl hodnotu 30,54!!!
  Stejně jako minulý rok, hned druhý den bylo na pořadu krajské kolo dorostu. Dorostenci z Milenovic doplněné o kluky z Krče svou kategorii opět po roce vyhráli a opět se můžou těšit na republikové klání. Vrcholem celého víkendu byl běh na 100m překážek v podání Aleše Fürsta když se časomíra zastavila na hodnotě 17,73 a dostal se tak do hledáčku reprezentace České republiky!!!
   

  • Výsledky celé soutěže jsou k nahlédnutí – zde
  • Video našich útoků – zde

image (2)Vicemistři Jihočeského kraje v požárním sportu pro rok 2014


 • II. pohárová soutěž okresu Písek – 14.6.2014 Paseky
  Druhou porárovou soutěž uspořádali hasiči z Pasek. Náš sbor jeli reprezentovat ženy a muži II. V Pasekách opět vyhráli svou mužskou kategorii muži SDH Krč II. časem 26,94. V ženské kategorii dominovali naše ženy a časem 28,75 také oni svou kategorii vyhráli 🙂 Průběžně našim ženám patří 2.místo, když ztrácí na vedoucí Jehnědno bod a naše mužská II. zatím bez ztráty bodu vede svou kategorii 🙂
   

  • Výsledky celé soutěže jsou k nahlédnutí – zde
  • Video útoku můžů II. a žen
  • Fotografie ze soutěže zde a zde

SONY DSCNa fotografii vítězná Krčská družstva 🙂


 • III. kolo Jihočeské hasičské ligy – 7.6.2014 Chmelná
  První nástřiková soutěž JČHL proběhla na asfaltové trati ve Chmelné. Soutěž byla dosti zvláštní když celkem

  11 mužských týmů dokončilo útok neplatným pokusem. My jsme měli štěstí a svůj útok jsme dokončili časem 29,67 a brali body za 8. místo. Našim „mlaďákům“ se nezadařilo a jejich útok skončil neplatným pokusem 🙁
   

  • Výsledky celé soutěže jsou k nahlédnutí – zde
  • Video našeho útoku – zde
  • Více o průběhu soutěže – zde

 • Okresní kolo v požárním sportu – 31.5. Písek
  V sobotu vyrazila naše družstva (muži a senioři) bojovat

  o vítězství na okresní kolo v požárním sportu do Písku.
  Soutěž se netradičně konala v Písku, protože Milevský stadion prochází rekonstrukcí. Za krásného sobotního dne se oběma naším reprezentantům podařilo vyhrát. Senioři vyhráli požární útok časem 31:57 a bylo to jejich první výtězství na okresním klání. To muži z Krče jsou ostřílený borci a tuto pověst potvrdili
  i tentokrát, když ani v jedné disciplíně (štafeta 4x100m,
  100m překážek, požární útok) nenašli přemožitele!!! Celkově tak naši muži drží již sedmiletou nepřetržitou nadvládu
  v požárním sportu v okrese Písek.
  A jakožto staropečený vítěz budeme opět reprezentovat náš okres na krajském kole

  v požárním sportu, které se uskuteční ve Strakonicích 🙂 

  • Výsledky z celé soutěže – zde
  • Článek ze soutěže si můžete přečíst – zde
  • Fotografie ze soutěže k nahlédnutí – zde
  • Článek z Píseckých postřehů – zde

 • II. kolo Jihočeské hasičské ligy 2014 – 25.5. Lišov
  Nedělní brzké vstávání se nám vyplatilo. Na Lišovské soutěži jsme si zaběhli naší první 17náctku!!! Výsledný čas se zastavil na hodnotě 17:84!!!! A byl to čas vítězný, který nikdo
  z dalších 42 týmů nepřekonal!!!!
  Navíc to byla jediná 17náctka, kterou jsme mohli na soutěžích tento víkend na

  JČHL vidět. Třešničkou na dortu je i čas našeho levého proudu.
  Čas 17:52 byl ze všech nejrychlejší!!!
  Nej_proud_Lisov
   

Lisov2014Na fotografii vítězné družstvo z Lišova 🙂


 • I. kolo Jihočeské hasičské ligy – 24.5. Heřmaneč
  Tak první soutěž JCHL je již za námi a náš sbor v těžké konkurenci obsadili 5. místo s časem 19.22 a postoupil

  do finále nejlepších 6 týmů, které se běželo na 2B. Ve finále jsme obsadili konečné 2. místo časem 15:86, když nás předběhli jen borci z Holašovic.
  Soutěžní sezónu jsme začali více než dobře.
   

  • Výsledky celé soutěže jsou k nahlédnutí – zde
  • Videa našich útoků zdea zde,video z finále zde
  • Více informací jak celá soutěž probíhala – zde
  • Fotografie úspěšného družstva – zde
 • Železný hasič Písek 2014 – 18. 5. 2014 Písek
  Jednalo se o závod v disciplínách TFA, což volně překládáme jako Nejtvrdší hasič přežije. Tenhle závod pocházející z USA lépe než požární sport simuluje podmínky reálného zásahu, to znamená silové disciplíny, válení těžkého břemene, roztahování a smotávání hadic, vybíhání do schodů a podobně. Cílem je, aby si hasiči sáhli na dno svých sil.ZH_Jensi_ml

  Celé soutěže se zůčastnilo celkem
  15 hasičů a „lovec pohárů“
  Lukáš Jenší ml. svou mužskou kategorii vyhrál!!! Blahopřejeme 🙂
   

  • Článek z Píseckých postřehů si můžete přečíst – zde
  • Fotografie si můžete prohlédnou – zde

 • I. pohárová soutěž okresu Písek – 10.5. Milenovice
  Tak už to zase vypuklo. Pohárové soutěže okresu Písek se po krátké zimní přestávce opět rozběhli. První kolo se uskutěčnilo na fotbalovém hřišti v Milenovicích a naši borci opět nezklamali!! Jako první do kolotoče pohárových soutěží naskočili ženy a časem 30,72 brali body za 3. místo, když byli krátké na vítězné ženy z Jehnědna a druhé Záboří. Další na řadu přišli muži II. a jejich výkon byl víc než skvělý. Skvěle zvládnutý útok s časem 24,88s z nich udělal vítěze. Navíc levý proud stihl naplnit terče za 22,95 vteřin!! Jako uplně poslední útok dne předvedli muži I. a jejcih čas 30,9 stačil překvapivě na celkové 3. místo, když se mezi naše družstva vklínili jen muži

  ze Záboří. 

  • Kompletní výsledky soutěže jsou k nahlédnutí – zde
  • Videa útoků našich týmů – Krč I., Krč II., ženy
  • Fotografie ze soutěže jsou k nahlédnutí – zde a zde
  • Článek z Píseckých postřehů si můžete přečíst – zde

 • Okrsková soutěž v požárním sportu 2014
  Po krátké zimní přestávce se zase naplno rozběhla nová soutěžní sezona. Jako první naše jednotlivé týmy (celkem jde

  o 4týmy!!) prověřila „Okrsková soutěž v požárním sportu okrsku Protivín“.Ta se letos konala v nedalekých „Opičích horách“, pro neznalce místních zeměpisných názvů se soutěžilo v Záboří 🙂
  Naše týmy vyhráli všechny své kategorie do kterých nastoupily!! Naše ženy soupeřili pouze s domácímí ženami ze Záboří a tuto bitvu vyhráli díky lepšímu požárnímu útoku. Senioři v cestě za vítězstvím měli také jediného soupeře a to seniory z Milenovic. I přes drobné zaváhání v požárním útoku, také senioři svou kategorii vyhráli 🙂 Mužskou kategorii ovládlo naše družsvo mužů I. před Milenovicema a Zábořím.
  Na 4 místě skončilo družstvo mužů II., které se o vítězství připravilo jen vinou neplatného pokusuv požárním útoku, protože po disciplíně 100m překážek byly na prvním místě těsně před svými konkurenty ze sboru a to muži I. 🙂
  Velkého úspěchu také dosáhli naši běžci na 100m překážek, když obsadili první 3 místa ve své kategorii, časem pod hranicí 20 vteřin!!. Vítězem se stal David Jenší před druhým Filipem Smolíkem a třetím Jiřím Hanzlem.
  V ženské kategorii brala naše Hanka Kohoutová 3. místo, když ji předběhli děvčata ze Záboří a to druhá Hanka Strouhová
  a vítězka Tereza Křiváková.

   

  • Fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout – zde
  • Kompletní výsledky soutěže jsou k nahlédnutí – zde
  • Videa útoků našich týmů – Krč I., ženy
  • V květnovém vydáníPLokrsek
   Protivínských listů
   vyšel článek
   o okrskové soutěži
   v Záboří, kterou naše družstva ovládla :-)

 

 • III. Hasičský bál
  Rok s rokem se sešel a náš sbor opět uspořádal hasičský bál, který se uskutečnil 22. února 2014 od 20 hodin ve Žďárské hospodě s bohatou tombolou a půlnočním překvapením 🙂

  O skvělou zábavu zaplněného sálu se starala kapela Elizabeth.
   

  • Fotografie z plesu si můžete prohlédnout – zde
  • Video půlnočního překvapení si můžete shlédnout – zde
  • Clánek z Protivínských listů si můžete přečíst – zde

 • Termínová listina soutěží „O putovní pohár hasičů okresu Písek“ pro rok 2014
  Tak už je to tady, na světě ji již i termínová listina soutěží

  „O putovní pohár hasičů okresu Písek“. K stálým pořadatelům se staronově připojili hasiči ze Zbelítova a úplnou premiéru si odbydou hasiči z Mirotic!!! Seriál soutěží bude mít 7 kol a bude se soutěžit od května až do konce srpna!!!
   

  • Kompletní termínovou listinu soutěží si můžete prohlédnout – zde

 • 7. kolo Jihočeské hasičské ligy bude hostit náš sbor!!!
  Pro rok 2014 se našemo sboru podařilo získat jedno kolo JCHL a to v neděli 13. července od 11 hodin na sklopné terče!! Doufáme, že tato soutěž bude atraktivní nejen pro sbory z okolí, ale i pro diváky. Vždyť můžou vidět i časy pod hranicí 18 vteřin!!
   

  • Více informací o celém seriálu JCHL a její pravidel si můžete přečíst – zde

2013


 • O Hlubockého kapra – Hluboká nad Vltavou 30.11.2013
  A je to tady. Poslední hasičská soutěž tohoto roku pro náš tým můžů I. je za námi. Soutěže se zůčastnilo více než 40 týmů mužů a 15 týmů žen!! Soutěž se letos konala v areálu TJ Hluboká nad Vltavou na umělém fotbalovém hřišti. Přes všchny obavy ze soutěže, jsme obsadily celkové 6. místo s časem 20,66!!
   

  • Výsledky můžů jsou k nahlédnutí – zde

 • 4. Vepřové hody – Krč 2.11.2013
  Rok s rokem se sešel a v Krči byli zase vepřové hody, tentokráte již v pořadí 4 🙂 Počasí nám přálo, jídla a piva bylo dosti a tak se celá akce opět vydařila 🙂
   

  • Fotografie z celé akce naleznete – zde

 • 12. soutěž Jihočeské hasičské ligy – Chlum 5.10.2013
  A je to tady. Poslední soutěž JCHL je za námi. Obsadili jsme

  v Chlumu 12. místo za čas 20,09s a v celkovém hodnocení JCHL jsme dopadli na 9. místě se ziskem 73 bodů. Na závěr našeho působení můžeme být spokojeni jen v tom ohledu, že jsme první rok chtěli být v celkovém pořadí do 10. místa což se nám podařilo. Ale na druhou stranu moc dobře víme, že jsme mohli dosáhnout mnohem, mnohem lepšího celkového umístění!! 

  • Více informací o soutěži naleznete – zde
  • Video našeho útoku si můžete prohlédnout – zde
  • Celkové pořadí JCHL si můžete prohlédnout – zde

 • 11. soutěž Jihočeské hasičské ligy (noční) – Frymburk 28.9.2013
  JCHL měla ve svém programu i jednu krásnou noční soutěž

  a to ve Frymburku. Tato soutěž se konala přímo na náměstí městyse Frymburk za účasti 17 ženských týmů a 37 mužských týmů. Celou soutěž byla přenášena navíc i online!! Roli favorita na této soutěži potvrdily vítězové Sumavské hasičské ligy
  v kategorii mužů a žen a to hasiči ze Zernovic. Nám se příliš nedařilo a časem 21,47 jsme obsadily celkové 15. místo. Hned za námi skončili hoši z Milenovic s časem 21,94. 

  • Online záznam celé soutěže si můžete pustit – zde
   (náš útok najdete v čase 2:59:34)
  • Průběžné výsledky před posledním kolem najdete – zde
  • O tom jak celá soutěž probíhala si můžete přečíst – zde

 • 10. soutěž Jihočeské hasičské ligy – Markvarec 22.9.2013
  A je to tu! Konečně jsme prolomily smůlu a podařil se nám útok s časem 18,86 (pravý proud 18,37). Naše první osmnáctka je na světě!!! 🙂
  Za tento čas jsme brali celkové 7.místo, když se před nás dostaly z pravidelných účastníků JCHL jen Holašovice. Ostatní týmy pravidelně JCHL vůbec nejezdí a soutěží v Táborské či Jihlavské lize!! Dokonce jsme předběhli i borce ze Žernovic. Snad to nebylo poprvé a na posled 🙂 V průběžném pořadí figurujeme na 9. místě.
   

  • Více informací jak soutěž probíhala si můžete
   přečíst – zde
  • Celkové výsledky celé soutěže si můžete
   prohlédnout
   zde
  • Video našeho útoku si můžete prohlédnoutzde
  • Průběžné pořadí po 10 soutěží z 12 si můžete
   prohlédnout – zde

 • 9. soutěž Jihočeské hasičké ligy – Mydlovary 21.9.2013
  Ani jsme se doma moc neohřáli a po soutěži v Písku jsme vyrazily bojovat o body v JCHL do Mydlovar. Soutěž se konala na velmi dobře připravené dráze opět na sklopné terče.

  Do soutěže jsme vyběhli jako pátý tým a se zaváháním na koši a na pravém proudu jsme svůj pokus dokončili s časem 21,92 za což nám patřilo konečné 11.misto. Soutěž vyhráli borci
  ze Žernovic (od roku 2009 5-ti násobný vítěz Šumavské hasičské ligy) časem 17,69 před Holašovicema a domácíma Mydlovarama.
   

  • Více informací jak soutěž probíhala si můžete
   přečíst – zde
  • Celkové výsledky celé soutěže si můžete
   prohlédnout – zde
  • Video našeho útoku si můžete prohlédnout – zde

 • O putovní pohár starosty města Písek
  V sobotu 21. září jsme začali maraton hasičských soutěží

  v areálu Jitexu Písek. Zde se konala soutěž „O putovní pohár starosty města Písek“. Bohuž se této soutěže nezúčastnilo příliš monoho družstev a jedinou konkurenci nám tvořilo naše druhé družstvo mužů. Nakonec soutěž opět po roce vyhrálo naše družstvo můžů I. a na druhém místě skončilo naše druhé družstvo mužů. Uspěšné sobotní soutěžení v Jitexu a vládu krčských hasičů dokonal v soutěži „Železný hasič“ Lukáš Jenší, který soutěž s přehledem vyhrál.

 • Noční soutěž – Záboří
  Ani jsme se doma moc neohřáli a hned po soutěži JCHL

  v Hosíně jsme vyrazily na noční soutěž do „opičích hor“
  (pro neznalé je to sousední Záboří :-)) Soutěž probíhala za místní hasičskou zborjnicí na dobře připraveném travnatém povrchu na sklopné terče a 2B. Jako první se k svému útoku dostaly naše ženy a vybojovali vítězství a sud piva k tomu 🙂 Našim mužům se taktéž zadařil vítězný čas 19:65s!! Bohužel, ale nemohl být uznán, protože se nepodařilo zašroubovat matku na savicích a pozorný pan rozhodčí Plojhar si toho všimnul a udělil nám NP a o sudu piva jsme si mohli nechat jen zdát 🙁 Až do skoro posledních běhů vedlo v mužské kategorii domácí Záboří, ale hoši z Milenovic předvedli o 0,1s horší čas než my a místní hasiče odsunuly na konečné třetí místo.
   

  • Článek s Píseckých listů o soutěži si můžete
   přečíst – zde

 • 8. soutěž Jihočeské hasičké ligy – Hosín
  V sobotu 14.9.2013 jsme si udělali výlet do Hosína. Zde

  v Hosíně na hřišti u místní hasičské zbrojnice se konalo další kolo JCHL. Štěstí nám opět bohužel nepřálo 🙁 Zaváhání na spojích našeho pravého proudaře nás stálo lepší umístění než bylo konečné 21. místo s časem 33,45s 🙁
   

  • Více informací jak celá soutěž probíhala si můžete
   přečíst – zde
  • Video našeho útoku si můžete prohlédnout – zde

 • 7. soutěž Jihočeské hasičské ligy – Sedlec
  V sobotu 7.9.2013 jsem s polečně s naším druhým týmem po skoro měsíční přestávce vyrazily bodovat o body v JCHL. Bohužel se nám vůbec nedařilo. Náš druhý tým mužů skončil
  s neplatným pokusem poslední, když zaváhal pravý proudař, kterému se vysmekla proudnice z ruky a pak nestačil nastříkat ve stanoveném limitu. Náš první tým na tom byl skoro podobně. Nepodařený útok začal malým zaváháním na rozdělovači a pak se již nepodařilo včas zapojit proudnici na levém proudu, protože proudaři vysmekla voda hadici z ruky. Následné rychlé zapojení a dotažení hadic co nejblíže k terčům stačilo na zatím naše nejhorší umístění v tomto ročníku a to 17. místo s časem 39,93.
   

  • Více informací o celé soutěži si můžete přečíst – zde
  • Videa našich útoků a celkové výsledky soutěže v Sedleci
   si můžete prohlédnout – zde
  • Průběžné pořadí po 7 soutěží si můžete
   prohlédnout – zde

 • 5. kolo soutěže „O putovní pohár hasičů okresu Písek“ – Jehnědno
  V sobotu 31. 8. 2013 vyrazila naše družstva bojovat o své poslední body do soutěže „O putovní pohár hasičů okresu Písek“ do Jehnědna. Jednalo se o poslední soutěž v níž se rozhodovalo o úspěšné či neúspěšné sezoně. Naše družstva poslední soutěž zvládla navýbornou. Muži SDH Krč II. letošní soutěž „O putovní pohár hasičů okresu Písek“ vyhráli před muži z Jehnědna a Milenovic. Obhájci prvenstí, muži ze Záboří letos skončily až na 4. místě!! V ženské kategorii naše ženy obsadily konečné 2.místo. Vyhrály ženy z Jehnědna a na třetím místě pak skončily ženy z Podolí I.
  Naše družstva si na poslední pohárové soutěži vedla následovně:
   

  • SDH Krč muži II. – časem 26,67 obsadily 1. místo
   video jejich útoku si můžete prohlédnout – zde
  • SDH Krč ženy – časem 30,08 obsadily poslední 3.místo
   video jejich útoku si můžete prohlédnout – zde
  • Fotografie ze soutěže jsou k nahlédnutízde
  • Konečné výsledky soutěží „O putovní pohár hasičů okresu Písek“ jsou k nahlédnutí – zde
  • Článek s Píseckých postřehů si můžete přečíst – zde
  • Fotogalerii redakce Píseckých postřehů si můžete prohlédnout – zde

 • 4. kolo soutěže „O putovní pohár hasičů okresu Písek“ – Milevsko
  V sobotu 24. 8. 2013 vyrazila naše družstva bojovat o body do soutěže „O putovní pohár hasičů okresu Písek“.
  Naše družstva si vedla následovně:
   

  • SDH Krč muži II. – časem 27 obsadily 2. místo
   video jejich útoku si můžete prohlédnout – zde
  • SDH Krč ženy – časem 63,1 obsadily poslední 12.místo
   video jejich útoku si můžete prohlédnout – zde
  • Fotografie ze soutěže jsou k nahlédnutízde
  • Fotogalerii redakce Píseckých postřehů si můžete prohlédnout – zde
  • Průběžné pořadí po čtyřech soutěží z celkových pěti je k nahlédnutí – zde

 • 3. kolo soutěže „O putovní pohár hasičů okresu Písek“ – Krč
  V sobotu 17. 8. 2013 jsme přivítali sbory z okresu Písek na své domácí půdě, kde se konala soutěž „O putovní pohár starosty SDH Krč“ , která byla součástí 3. kola soutěže „O putovní pohár hasičů okresu Písek“. Tentokráte jsme tak úspěšní nebyli

  a obsadila jsem 2 třetí místa a jedno osmé místo. Když
  v mužské kategorii vyhráli borci z Jehnědna před Tálínem
  a Krčí II.. V ženské kategorii vyhráli Křenovice před Paseky A
  a domácí Krčí. Navíc tým SDH Krč I. smolně přišel o svého béčkaře Michala Dlouhého, který si vykloubil rameno a sezona pro něho letos skončila 🙁 V celkovém průběžném pořadí patří našim ženám 1. místo se 7 bodovým náskokem před druhýma Paseky A a Jehnědněm. Muži Krče II. zatím okupojou 2. místo se ztrátou 1 bodu na vedoucí Jehnědno a náskokem 1 bodu na třetí Záboří.
  Naše družstva si vedla následovně:
   

  • SDH Krč muži I. – časem 31,41 obsadily 8. místo
   video jejich útoku si můžete prohlédnout – zde
  • SDH Krč muži II. – časem 27,39 obsadily 3. místo
  • SDH Krč ženy – časem 31,27 obsadily 3.místo
   video jejich útoku si můžete prohlédnout – zde
  • Fotografie ze soutěže jsou k nahlédnutízde
  • Průběžné pořadí po třech soutěží z celkových pěti
   je k nahlédnutí –
   zde
  • Článek z Píseckých postřehů o celé soutěži si můžete přečíst – zde

 • 2. kolo soutěže „O putovní pohár hasičů okresu Písek“ – Skály
  V sobotu 10. 8. 2013 jsme vyrazily do námi neoblíbených Skal bojovat o další body do soutěže „O putovní pohár hasičů okresu Písek“. Celá soutěž se nám vydařila nad očekávání skvěle, když jsem rekordními časy na nástřikové terče tuto soutěž

  v obou kategoriích vyhráli 🙂
  Naše družstva si vedla následovně:
   

  • SDH Krč muži II. – časem 24,19 ovládli mužskou kategorii
   video jejich útoku si můžete prohlédnout – zde
  • SDH Krč ženy – časem 25,75 ovládli ženskou kategorii
   video jejich útoku si můžete prohlédnout – zde
  • Fotografie ze soutěže jsou k nahlédnutízde
  • Průběžné pořadí po dvou soutěží je k nahlédnutí – zde
  • Článek z Píseckých postřehů o celé soutěži si můžete přečíst – zde

 • 6. soutěž Jihočeské hasičské ligy – Kájov
  V sobotu 3. 8. 2013 jsme opět vyrazily bojovat o body v JHCL do Kájova. Už cesta do Kájova naznačila, že to nebude náš den:-( Cesta trvala skoro 2 hodiny a to jen díky několika dopravním nehodám. V soutěži jsme po zaváhání na trojáku obsadily celkové 10. místo. A po polovině všech soutěží nám průběžně patří 7. místo, což není špatný, ale my moc dobře víme, že s tímto umístěním nemůžeme být spokojeni!! V našich silách je dosáhnout mnohem lepšího umístění!
   

  • Více informací jak celá soutěž probíhala si můžete přečíst – zde
  • Videa našeho útoku si můžete prohlédnout – zde a zde
  • Fotografie ze soutěže jsou k nahlédnutízde

 • 5. soutěž Jihočeské hasičské ligy – Holubov
  Dne 27. 7. 2013 vyrazil opět náš tým můžů I. bojovat o ligové body do JCHL tentokráte do Holubova. Opět se jednalo

  o nástřikovou soutěž, ve které jsme dosáhli výsledného času 27,23 (přičemž první proud měl 23,29) a obsadili jsme konečné 6. místo a v průběžném pořadí nám patří po 5 soutěžích 7. místo, o které se dělíme společně s týmy Lišova C a Srubce, když všichni máme schodně 40 bodů!!
   

  • Informace jak celá soutěž probíhala si můžete
   přečíst
   zde
  • Video našeho útoku, ale nejen našeho, si můžete prohlédnout – zde

 • 1. kolo soutěže “ O putovní pohár hasičů okresu Písek“
  Dne 20. 7. 2013 se uskutečnilo prní kolo pohárové soutěže

  „O putovní pohár hasičů okresu Písek“. Tato soutěž se konala ve velmi pěkném sportovním areálu v Milenovicích. V mužské kategorii vyhrálo družstvo ze Záboří a v ženské kategorii slavilo vítězství domácí družstvo z Milenovic.
  Naše soutěžní družstva si vedla následovně:
   

  • SDH Krč muži I. – 5. místo s časem 28:35
  • SDH Krč muži II. – 3. místo s časm 27:28
  • SDH Krč ženy – 3. místo s časem 28:73
  • Průběžné výsledky můžete shlédnout – zde
  • Fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout – zde

 • 4. soutěž Jihočeské hasičské ligy – Křenovice
  Dne 13. 7. 2013 vyrazil opět náš tým můžů I. bojovat o ligové body do Křenovic. Opět se jednalo o nástřikovou soutěž,

  ve které jsem dosáhli výsledného času 25,58 (levý proud měl 23,77) a obsadily jsme konečné 10. místo a v průběžném pořadí nám patří po 4 soutěžích 8. místo. O velké vyrovnanosti soutěže svědčí i to, že do rozmezí 1 vteřiny se vešlo
  hned 6 soutěžních družstev!!
   

  • Více informací jak celá soutěž probíhal si můžete
   přečíst – zde
  • Fotografie našeho týmu ze soutěže můžete
   shlédnout –
   zde

 • Historický úspěch mužů
  SDH Krč

  V sobotu 22. června 2013 se na stadionu SKP v Českých Budějovicích konala krajská soutěž Jihočeského kraje

  v požárním sportu. Již po 6 v řadě na této soutěži naši muži nechyběli a po loňském smolném 4. místě chtěli letos útočit na místa vyšší!! A cíl se nám dařilo plnit již od první disciplíny
  (běh 100m s překážkami), kdy se nám podařilo zaběhnout
  3 časy pod 20 sekund a Václavu Kostohryzovi dokonce čas 18:54!!! Tento čas byl celkově 6 nejlepší!!! Díky těmto skvělým časům nám průběžně patřilo 3. místo, když jsme na druhé Hoštice u Volyně ztratili 1,4 sekundy a čtvrtý Lišov jsme porazili o 0,06 sekundy! Druhou disciplínou byla štafeta na 4x100m s překážkami. Zde jsme opět skončili třetí za opět bezchybným Pikovem, který jasně soutěži vévodil a druhýma Hošticema u Volyně. Na dalších místech za námi se pořadí dosti proházelo a my po této disciplíně měli na průběžném
  3. místě náskok na 4 až 6 tým 4 body a na vedoucí Pikov jsme ztráceli 4 body a na druhé Hočtice u Volyně jsme ztráceli pouhé 2 body!! Na řadě byla již poslední disciplína a my vycítili,
  že úspěch je na spadnutí. Útoky se letos běžely poprvé dvoukolově z nichž se počítal ten lepší útok. I přes malé zaváhání našeho proudaře se nám podařil velmi slušný čas 29,37, který v prvním kole nikdo nepřekonal. Co se nepodařilo
  v prvním kole se podařilo hned v druhém. My jsme měli neplatný pokus a netrpělivě jsme jen sledovali kdo náš čas překoná. Jedinému kterému se to podařilo bylo družstvo Šipouna (okres Prachatice) s časem 28,59, úplně stejný čas jako jsme měli my se podařilo zaběhnout můžům z Lišova a tak jsme netrpělivě čekali už jen na konkurenty v bojích o medaile Pikov a Hoštice u Volyně. V předposledním rozběhu dne se představil Pikov, který ale náš čas nedokázal překonat
  a s časem 29,8 nakonec obsadil v disciplíně požární útok
  až 4. místo. Jako poslední běželi muži z Hoštic u Volyně
  a když na časomíře přeskočil čas 30 sekund (s časem 32,2 obsadily 6.místo) mohla vypuknout velká radost našeho týmů, protože jsme v celkovém pořadí přeskočili doposud druhé Hoštice u Volyně a v celkovém pořadí jsem skončili
  na 2. místě
  se ztrátou pouhých 2 bodů za vítězným

  Pikovem a s náskokem 2 bodů na třetí Hoštice!! Na historickém úspěchu se podíleli i naši dlouholetí kamarádi z SDH Milevsko Jan Pavlín a Pavel Richter, za což jim velice děkujeme 🙂
  Úspěch našeho okrsku Protivín na krajské soutěži pak
  dovršili v neděli 23. června 2013 dorostenci z Milenovic, kteří byli doplněni o dorostence z našeho SDH, když celou soutěž ovládli a zajistili si postup na republikové kolo v požárním sportu!!! Gratulujeme!!! 

  • Konečné výsledky celé soutěže si můžete
   prohlédnout – zde
  • Pořadí jednotlivců z disciplíny 100 m s překážkami
   si můžete prohlédnout – zde
  • Fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout – zde

  kraj2013M
  Na fotografii úspěšný tým SDH Krč na krajské soutěži Jihočeského kraje pro rok 2013
  z leva stojící: Jaroslav Adamec, Michal Dlouhý, Václav Kostohryz, Jan Bína, pod nimi: Jiří Hanzl, Tomáš Vlášek, Pavel Richter (SDH Milevsko)
  ležící: vedoucí družstva Jiří Kašpírek, Ondřej Pavlas,
  chybí: Jan Pavlín (SDH Milevsko) a Pavel Kohout


 • 3. soutěž Jihočeské hasičské ligy – Třísov
  Dne 16. 6. 2013 vyrazil náš tým opět bojovat o body v JHCL do Třísova. Soutěž byla poprvé prováděna na nástřikové terče

  a díky tomu s pousta týmů vyhořela. Naše družstvo je na nástřikové terče zvyklé a předvedlo solidní výkon ikdyž nám uplně nevyšli nástřiky a s časem 27,38 obsadily 9 místo!
  V celkovém hodnocení JCHL nám průběžně patří 5. místo 🙂 

  • Kompletní výsledky 3. kola JHCL z Třísova najdete – zde
  • Video našeho útoku můžete shlédnout – zde

 • Povodeň 2013
  Dne 2. 6. 2013 jsme v ranních hodinách měli jet na další kolo JCHL do Třísova. Tato soutěž byla kvůli nepříznivému počasí zrušena a my jsme místo soutěžení bojovali s velkou vodou

  v našem okolí. Místo stříkačky na soutěž jsme do auta naložili potřebné věci pro boj s velkou vodou a vyrazily jsem do nedalekých Milenovic. Zde jsme strávili celou neděli a pondělí. Místnímu sboru dobrovolných hasičů jsme pomáhali s evakuací vesnice a následně i s jejím hlídáním přes noc z neděle na pondělí. V pondělí pak řeka Blanice začala klesat a my jsme Milenovice ve večerních hodinách opustili. 

  • Fotografie ze zatopených Milenovic si můžete prohlédnout – zde
  • Fotografie z rozvodňené „Špátovky“, která
   protéká v okolí Krče si můžete prohlédnout – zde

 • Okresní kolo okresu Písek v požárním sportu – Milevsko
  Dne 1. 6. 2013 jsem v ranních hodinách vyrazili do Milevska na okresní kolo v požárním sportu. Místní stadion byl ve velmi špatném stavu po předchozích deštích a na výsledky to mělo vliv. Když se v průběhu závodů rozpršelo tak byla antuka natolik nebezpečná, že byly druhé pokusy na běhách na 100m

  s překážkami zrušeny. Soutěž nakonec za velmi deštivého počasí byla dokončena a my jsme mohli slavit.
  Naše ženské mužstvo obsadilo celkové druhé místo, když
  se o lepší umístění připravily neplatným pokusem ve štafeťe 4x100m 🙁
  To naši muži potvrdili roli favorita a soutěž již po 6 v řadě vyhráli, když ve své kategorii vyhráli všechny disciplýny
  a kvalifikovali se opět na krajské kolo v požárním sportu
  pro rok 2013 🙂
   

  • Fotografie z celé soutěže si můžete prohlédnout – zde
  • Článek z Píseckých postřehů jak celá soutěž probíhala
   si můžete přečíst –
   zde
  • Článek z Protivínských listů si můžete přečíst – zdeokresmala

  na fotografii jsou naše úspěšná družstva mužů i žen 🙂


 • 2. soutěž Jihočeské hasičské ligy – Heřmaneč
  Dne 25. 5. 2013 vyrazil náš tým mužů na svou druhou soutěž Jihočeské hasičské ligy pro rok 2013 do Heřmanče. Na této soutěži se nám zas tak nedařilo jako tomu byl v Lišově.

  S časem 20,82 (což bylo od minulé soutěže zhoršení
  o 1 sekundu) celkové 14. místo z 25 soutěžních družstev můžů.
   

  • Více informací jak celá soutěž probíhal si můžete
   přečíst – zde
  • Video ze soutěže můžete shlédnout – zde

 • 1. soutěž Jihočeské hasičské ligy – Lišov
  Dne 19. 5. 2013 vyrazil náš tým mužů na první soutěž Jihočeské hasičské ligy pro rok 2013 do Lišova. Soutěž byla velmi kvalitně připravená a náš výsledek byl nad očekávání dobrý. Jakožto nováček JCHL jsme si dali před sezonou cíl skončit v celkévém pořadí do 10. místa a v Lišově jsme začali tento cíl naplňovat. Když jsem doběhli svůj útok tak svítil na časomíře čas 19,82 což v celkovém pařadí soutěže znamenalo krásné 6. místo se ztrátou 0,69 sekundy
  na 3. místo 🙂
   

  • Výsledky soutěže si můžete prohlédnout – zde
  • Fotografie z celé soutěže si můžete prohlédnout – zde
  • Více informací jak celá soutěž probíhal si můžete
   přečist – zde

 • Ohlédnutí za okrskouvou soutěží ze dne 27.4.2013 – Krč
  Pro většinu sborů z našeho okrsku začala sezona v požárním sportu právě touto soutěží, kterou pořádal náš sbor na místním fotbalovém hřišti. Naši zástupci vyhráli co se dalo 🙂 Byli jsem nejlepší uplně ve všech kategoriích 🙂

  Naše družstva v této soutěži obsadila tyto místa:
   

  • SDH Krč muži I. – 1. místo
  • SDH Krč muži II. – 4. místo
  • SDH Krč ženy – 1. místo
  • SDH Krč senioři – 1. místo
  • Výsledky soutěže si můžete prohlédnout – zde
  • Fotografie z celé soutěže si můžete prohlédnout – zde
  • Článek z Protivínských listů si můžete přečíst – zde